I liga koszykarek. Wisła Orlen Południe minimalnie przegrywa w Gdyni

Bartosz Karcz
Wojciech Matusik
Bardzo emocjonujący był pierwszy mecz finałowy w I lidze koszykarek. Wisła Orlen Południe była w nim o włos od wygranej. Ostatecznie krakowianki przegrały z GTK VBW Gdynia jednym punktem.

Pierwsza kwarta była dobra w wykonaniu Wisły. Prowadziła w niej prawie cały czas, a zakończyła przewagą sześciu punktów. Część tych strat gdynianki odrobiły w drugiej kwarcie, a na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 39:40.

Po zmianie stron trwała wyrównana walka, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Przed decydującą kwartą zespół GTK VBW prowadził zaledwie trzema punktami. W ostatniej części początkowo gdynianki wydawały się kontrolować sytuację, trzymały dystans kilku punktów. Wiślaczki nie rezygnowały jednak i doprowadziły do remisu na dwie minuty przed końcem. Sama końcówka była bardzo emocjonująca. Na 41 sekund przed końcem przy wyniku 71:69 faulowana była Martyna Stasiuk. Z dwóch rzutów wolnych trafiła jednak tylko raz. Krakowianki miały jednak jeszcze jedną szansę, żeby wygrać, bo na szesnaście sekund przed końcem Łucja Grzenkowicz zanotowała przechwyt. Po rozegraniu akcji rzucała Martyna Jasiulewicz, ale nie trafiła i to ostatecznie gdynianki cieszyły się z wygranej.

Rewanż w środę o godz. 18 w hali przy ul. Reymonta. Jeśli Wisła wygra, konieczny będzie trzeci mecz w Gdyni.

Na koniec dodajmy, że w pierwszym meczu o 3. miejsce AZS Politechnika Korona Kraków - MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski padł remis 74:74.

GTK VBW Gdynia - Wisła Orlen Południe Kraków 71:70 (15:21, 24:19, 19:15, 13:15)
GTK VBW: Gilmajster 23, Ułan 19, Stasiak 9, Tomasik 7, Zalewska 2 oraz Żytkowska 5, Stolarska 3, Kobiella 3, Maj 0, Hamadyk 0, Wysocka 0.
Wisła Orlen Południe: Stasiuk 24, Jasiulewicz 20, Kuczyńska 10, Grzenkowicz 8, Krzywoń 8 oraz Wilk 0, Mitrowska 0.
Sędziowali: Ewa Matuszewska oraz Szymon Roliński. Stan rywalizacji play off: 1:0. Widzów: 100.