Skrót meczu Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok. Michael Ameyaw strzelił gola sezonu w PKO Ekstraklasie?

OPRAC.:
Bartosz Głąb
Jagiellonia Białystok rzutem na taśmę zremisowała na wyjeździe z Piastem Gliwice w meczu 33. kolejki PKO Ekstraklasy i uratowała pozycję lidera tabeli. Ozdobą spotkania było trafienie z 77. minuty autorstwa Michaela Ameyawa. Jaga doprowadziła do wyrównania w ostatniej minucie podstawowego czasu gry. Zobacz skrót meczu Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok.

Najciekawsze akcje meczu Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok

Dwa tysiące fanów Jagiellonii przyjechało na Górny Śląsk. Jednak już przed spotkaniem było wiadomo, że nawet jeśli ich pupile zdobędą trzy punkty w pojedynku z "Piastunkami", to nie zapewnią sobie mistrzostwa Polski. Śląsk Wrocław wygrał bowiem z Radomiakiem Radom (2:0) i dopiero w ostatniej kolejce wyłoniona zostanie najlepsza drużyna sezonu.

W pierwszej połowie licznie przybyli kibice (według informacji podanej przez spikera było ich najwięcej w tym sezonie na stadionie przy ul. Okrzei w Gliwicach) nie doczekali się bramki. Było sporo walki, ale piłkarze nie stworzyli klarownych sytuacji do zdobycia gola.

Gole z meczu Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok

Ten padł w 78. minucie, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Arkadiusza Pyrki, piłkę z pola karnego źle wybili gracze z Białegostoku. Spadła ona wprost pod nogi Michaela Ameyawa, a ten oddał piękny i co ważniejsze celny strzał z ok. 25 m.

W 89. min świetną okazję do wyrównania mieli goście. Po źle rozegranym przez gliwiczan rzucie rożnym przeprowadzili oni groźną kontrę, którą zakończył złym strzałem Kristoffer Hansen.

Jednak minutę później było 1:1. Po podaniu z prawej strony Dominika Marczuka piłka trafiła do Jesusa Imaza, dobrze ustawionego w polu karnym rywala, a Hiszpan celnie uderzył.

Było to ostatnie spotkanie w tym sezonie, które gliwiczanie rozegrali na swoim stadionie. W ostatniej kolejce zmierzą się W Krakowie z Puszczą Niepołomice. Z kolei Jagiellonia u siebie zagra z Wartą Poznań.

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:0)

• Bramki: 77' Michael Ameyaw, 90' Jesus Imaz.
  • Żółte kartki: J.Felix, M.Ameyaw, T.Mokwa, - A.Pululu, J.Naranjo.
  • Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).
  • Widzów: 8 045.

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński (70' Tomas Huk), Tomasz Mokwa - Michael Ameyaw, Patryk Dziczek, Miłosz Szczepański (70' Serhij Krykun), Grzegorz Tomasiewicz (70' Michał Chrapek), Jorge Felix (90+1' Tom Hateley) - Kamil Wilczek (66' Tihomir Kostadinov).

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic - Michal Sacek, Mateusz Skrzypczak, Jetmir Haliti, Bartłomiej Wdowik - Dominik Marczuk (90+4' Tomasz Kupisz), Taras Romanczuk (85' Aurelien Nguiamba), Jesus Imaz, Nene (90+4' Jarosław Kubicki), Jose Naranjo (63' Kristoffer Hansen) - Afimico Pululu (85' Kaan Caliskaner). (PAP)