Piłkarskie ME U-17 kobiet. Polki zremisowały z Portugalią 1:1 i awansowały do półfinału

OPRAC.: Filip Bares
Piłkarki reprezentacji Polski zremisowały w Malmoe z Portugalią 1:1 w ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy do lat 17. Taki wynik wystarczył biało-czerwonym do awansu do półfinału, w którym zmierzą się z Anglią.

W niedzielnym spotkaniu wynik w 13. minucie otworzyła Weronika Araśniewicz. Na początku drugiej połowy, w 49. minucie wyrównała Joana Valente.

Polki z bilansem jednego zwycięstwa, jednego remisu i jednej porażki zajęły w grupie B drugie miejsce - za Hiszpanią, która zakończyła fazę grupową z kompletem zwycięstw.

Ich kolejnymi rywalkami będą Angielki, które wygrały grupę A z kompletem triumfów. W drugim półfinale Hiszpanki zmierzą się z Francuzkami.

Turniej zakończy się 18 maja. Stanowi jednocześnie kwalifikacje do mistrzostw świata U-17, które na przełomie października i listopada zostaną rozegrane na Dominikanie. Udział w globalnym czempionacie zapewnią sobie trzy najlepsze drużyny imprezy w Szwecji. (PAP)