1 liga. Nowy trener, stare problemy. Podbeskidzie znów bez wygranej u siebie

Leszek Jaźwiecki/Dziennik Zachodni
Podbeskidzie - Pogoń 0:0
Podbeskidzie - Pogoń 0:0 brak
1 liga. Tradycyjnie Podbeskidzie-Bielsko-Biała nie wygrało na własnym stadionie. W spotkaniu 14. kolejki zanotowało trzeci domowy remis w tym sezonie (ma też cztery porażki!). Nie udało mu się znaleźć sposobu na Pogoń Siedlce (0:0). Co więcej, to właśnie drużyna przyjezdna sprawiała lepsze wrażenie i stworzyła więcej klarownych sytuacji. Z takim gubieniem punktów „Górale” nie mają co myśleć o rychłym powrocie na salony…

Przed tygodniem Podbeskidzie wygrało w Tychach i piłkarze zapowiadali, że teraz pora na wywalczenie trzech punktów na swoim boisku i przełamanie fatalnej serii. Ostatni raz u siebie Górale wygrali 9 kwietnia kiedy jeszcze jako zespół ekstraklasy pokonali Termalicę Burk-Bet Nieciecza. - Każda seria ma swój koniec - nie tracił nadziei przed meczem także trener Jan Kocian, dla którego spotkanie z Pogonią było debiutem przed bielska publicznością.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie odważnie i już w 6 min na bramkę gości strzelał Tomasz Podgórski.Podbeskidzie nadal prowadziło grę, miało przewagę, ale bliżsi strzelenia gola byli piłkarze z Siedlec. Najpierw umiejętności Rafał Leszczyński pokazał swoje umiejętności po strzale Konrada Wrzesińskiego, a potem bramkarz Górali ratował się wybiciem piłki na róg po strzale Daniela Chyły.

W końcówce pierwszej połowy gra się wyrównała, a nawet lekką przewagę uzyskali goście i utrzymywali ją także na początku drugiej połowy. Groźnie na bramkę Leszczyńskiego strzelał Wrzesiński. Gospodarze zrewanżowali się akcją po której bliski zdobycia bramki był Michał Janota.

Gospodarze robili co mogli, żeby w końcu strzelić bramkę, ale ich akcje były schematyczne i obrońcy Pogoni nie mieli problemu z likwidowaniem zagrożenia pod swoją bramką. W 73 min po strzele Michała Bajdura piłka wylądowała na poprzeczce. Pięć minut później groźnie było pod bramka Pogoni i po strzale Jozefa Dolnego bramkarza gości uratował słupek.

Z każdą upływającą minutą widać było na twarzy piłkarzy Podbeskidzia coraz większe zdenerwowanie swoją nieporadnością. Piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do bramki Pogoni. W końcówce ta nieporadność mogła być ukarana ale Bajdura z bliska nie potrafił wepchnąć piłki do siatki. Siedlczanie udowodnili jednak, że ich miejsce w tabeli nie jest dziełem przypadku.

1. LIGA w GOL24

Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Te stadiony powstaną niebawem w Polsce [GALERIA]

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: 1 liga. Nowy trener, stare problemy. Podbeskidzie znów bez wygranej u siebie - Gol24