1. liga piłkarzy ręcznych. AZS UJK Kielce wygrał akademickie derby po karnych

Patryk Ptak/AZS UJK Kielce
W meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych, AZS AGH Kraków przegrał po rzutach karnych z AZS UJK Kielce.

AZS AGH Kraków - AZS UJK Kielce 28:30 po karnych (25:25, 9:10)
AZS UJK: Pyrka, Czerwiński, Jastrząb - Bernacki, M. Bysiak 5 (1), Pinda 9 (1), Bulski 3 (1), Wacek, Curyło, Siedlarz 2, P. Bysiak, Sornat, Zdziech 3 (1), Kordos 3.

Do rzutów karnych doprowadził gol rozgrywającego kielczan, Aleksandra Pindy, zdobyty z rzutu wolnego po czasie gry. W karnych nasi zawodnicy nie mylili się, a wracający do zespołu po kontuzji Filip Jastrząb obronił jeden rzut, co wystarczyło do zgarnięcia dwóch punktów. Decydującego o wygranej karnego wykorzystał Pinda.

ZOBACZ BRAMKĘ ZDOBYTĄ PRZEZ ALEKSANDRA PINDĘ PO CZASIE GRY

Jeszcze w 52 minucie kielczanie prowadzili różnicą trzech bramek (21:18). Jednak w końcówce popełnili kilka błędów, dobrze spisywał się bramkarz gospodarzy, a w ostatnich pięciu minutach mieli trzy kary dwuminutowe. AZS AGH doprowadził do remisu, a w ostatniej fazie meczu wychodził na jednobramkowe prowadzenie.

W pierwszej połowie częściej na prowadzeniu byli gospodarze, ale AZS UJK miał dobrą końcówkę, bardzo dobrze spisywał się bramkarz gości, Kacper Pyrka. W drugiej połowie sytuacja się odwróciła, wynik częściej był korzystny dla kielczan, a w ostatnich minutach lepiej zagrali krakowianie.