1. liga piłkarzy ręcznych. AZS UJK Kielce wygrał akademickie derby w Warszawie!

Mariusz Jabłoński
W meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych, AZS UW Warszawa przegrał z AZS UJK Kielce.

AZS UW Warszawa - AZS UJK Kielce 27:29 (14:15)

AZS UJK: Drozd, Jastrząb, Pyrka - Bernacki 2, Falasa 2, Bulski 5, Boszczyk 1, Stępnik 5 (4), Szafarczyk 3, Siedlarz 2, Goliszewski 4, Sornat 1, Hady, Gasin 4.

Kolejny bardzo dobry mecz i wyjazdowe zwycięstwo beniaminka. Tym cenniejsze, że odniesione po bardzo wyrównanym, wręcz zaciętym pojedynku.

Goście zaczęli bardzo dobrze i w 7 minucie prowadzili 4:1. Ale drużynie AZS UW doprowadzenie do remisu zajęło tylko trzy minuty. Już do końca pierwszej połowy prowadzenie przechodziło z rąk do rąk.

Podobnie było po przerwie. Gospodarze wychodzili na jednobramkowe prowadzenie, kielczanie doprowadzali do remisu. Od stanu 21:20 AZS UJK zdobył trzy bramki z rzędu i w 45 minucie wygrywał 23:31. Jednak od tego momentu to AZS UW miał serię trzech trafień. Decydujący moment nastąpił dopiero w ostatnich minutach. W 54 minucie był remis 26:26, a potem nasi zawodnicy zdobyli dwa gole i już nie oddali prowadzenia. O wygranej kielczan zadecydował gol Piotra Szafarczyka, który doprowadził do wyniku 27:29 w 58 minucie. Do końca meczu nie padła już żadna bramka. Nota bene Szafarczyk wszystkie swoje trzy gole w tym spotkaniu zdobył w ostatnich ośmiu minutach meczu.

POZNAJ KIELECKIE WAGS – PIĘKNE ŻONY I PARTNERKI PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

MARIUSZ JURASIK I GRZEGORZ TKACZYK POBIEGLI WŚRÓD GWIAZD [ZDJĘCIA]

ZOBACZ PIĘKNE KIBICKI NA MECZACH PIŁKI RĘCZNEJ [ZDJĘCIA]

TEN MECZ WYCISNĄŁ ŁZY. GWIAZDY PIŁKI RĘCZNEJ ZAGRAŁY DLA 4-LETNIEGO SEBASTIANA Z BUSKA