W meczu drugiej kolejki pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, AZS UJK Kielce wygrał z Azotami II Puławy. To pierwsze w historii zwycięstwo tej drużyny w pierwszej lidze.

AZS UJK Kielce - Azoty II Puławy 42:31 (21:10)

AZS UJK: Czerwiński 1, Drozd - Bernacki 1, Falasa 5, Bulski 5, Boszczyk 7 (2), Curyło, Wacek 2, Stępnik, Szafarczyk 4, Siedlarz 4, Bysiak, Goliszewski 2, Sornat 5 (3), Hady 2 (1), Gasin 4.

Kielczanie z dobrej strony pokazali się już w pierwszej kolejce, przegrywając w Legionowie z KPR tylko 31:33. W pierwszoligowym debiucie w roli gospodarza nie dali szans młodemu zespołowi z Puław, wzmocnionemu obrotowym z pierwszej drużyny Azotów, Tomaszem Kasprzakiem.

Od pierwszej akcji AZS UJK bardzo dobrze prezentowało się w defensywie, miało mocny punkt w bramkarzu, Wojciechu Czerwińskim. Z czasem akcje w ataku zaczęły się zazębiać, drużyna trenera Tomasza Błaszkiewicza zaczęła też biegać do kontrataków, kończąc je nieraz w widowiskowy sposób. W 12 minucie zespół z Kielc prowadził 7:2, w 16 - 12:4, w 25 - 19:6. W końcówce pierwszej połowy nasi zawodnicy nieco stracili koncentrację.

Odzyskali ją w szatni, bo początek drugiej połowy należał zdecydowanie do nich - w 37 minucie wygrywali już różnicą piętnastu bramek - 27:12. Potem znów popełnili kilka prostych błędów i ich przewaga zaczęła topnieć, ale końcówka tej części gry tym razem należała do nich.