1/16 finału PP Zawisza Bydgoszcz - Lech Poznań 0:4. Horroru w Halloween nie było. Zadbał o to Filip Szymczak Zobacz oceny lechitów

Maciej Lehmann
Lech Poznań pokonał w Bydgoszczy Zawiszę 4:0 i awansował do 1/8 finału Pucharu Polski. Świetnie grał Filip Szymczak PAP/Tytus Żmijewski
Lech Poznań pewnie awansował do 1/8 finału Pucharu Polski. Kolejorz pokonał w Bydgoszczy trzecioligowego Zawiszę (2:0), po golach Filipa Szymczaka (25 min), Velde (41) i po przerwie Filip Wilak (64 i 70) Zobacz oceny lechitów -->

W pierwszym po 8 latach starciu Zawiszy Bydgoszcz z Lechem Poznań sensacji nie było, bo co tu dużo mówić, być nie mogło. Obie drużyny dzieli zbyt duża różnica piłkarskiej jakości, by grający na czwartym szczeblu rozgrywkowym gospodarze, mogli postraszyć Kolejorza. Horroru w Bydgoszczy w Halloween więc nie było, choć Zawisza dzielnie bronił się do 25 minuty.

Lech miał dużą przewagę w posiadaniu piłki, grał jednak niedokładnie i dobrych okazji nie ma zbyt wiele. Gol Filipa Szymczaka padł po pierwszym celnym strzale w tym meczu.

Napastnik Kolejorza miał chwilę później równie dobrą sytuację, ale przestrzelił.

Zrehabilitował się w 40 minuty, gdy wymanewrował spóźnionego Adama Paliwodę i wywalczył rzut karny.
Do piłki ustawionej 11 metrów od bramki podszedł Kristoffer Velde, lecz najpierw trafił w bramkarza i dopiero na raty zdobył drugiego gola.

Po zmianie stron błysnął zdobywca dwóch goli Filip Wilak oraz asystujący mu Szymczak, lecz uwagę na sobie skupił debiutujący w Lechu Ali Golizadeh