12. PZU Bieg Trzech Kopców. Rekordowa frekwencja na starcie...

12. PZU Bieg Trzech Kopców. Rekordowa frekwencja na starcie niedzielnego biegu górskiego w Krakowie [TRASA, UTRUDNIENIA W RUCHU]

Redakcja, materiały prasowe

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Bieg Trzech Kopców - uczestnicy poprzednich edycji
1/51

Przejdź do
galerii zdjęć

©Anna Kaczmarz /Dziennik Polski /Polska Press/Andrzej Wiśniewski

12. PZU Bieg Trzech Kopców. Aż 3000 biegaczy weźmie udział w jedynym tego rodzaju biegu górskim rozgrywanym w centrum miasta. Gdyby nie limit zgłoszeń, uczestników zaplanowanego na niedzielę 30 września biegu byłoby jeszcze więcej. Pula została wyczerpana po zaledwie pięciu godzinach od rozpoczęcia internetowych zgłoszeń!

Bieg Trzech Kopców


W poprzedniej edycji na metę dotarło 2330 uczestników, ale chętnych do udziału w biegu było znacznie więcej. Dlatego organizatorzy zdecydowali się na powiększenie limitu. Bieg Trzech Kopców to organizowane od 2007 roku Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim. Uczestnicy mają do pokonania 13-kilometrową trasę. Prawie 1/4 biegu wiedzie ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 m. Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, gdzie trasa w przeważającej części tylko się wznosi - dowiadujemy się ze strony internetowej imprezy.

Uczestnicy biegu w Krakowie mają do pokonania trasę prowadząca przez trzy wzniesienia: Kopiec Krakusa, Kopiec Kościuszki i Kopiec Piłsudskiego. Po drodze mijają m.in. Rynek Podgórski, Kładkę im. o. Bernatka, Bulwary Wiślane oraz biegną po trasie w Lasku Wolskim. Mapa, opis oraz animacja trasy 12. PZU Biegu Trzech Kopców znajdują się tutaj.

Zobacz galerię

Bieg Trzech Kopców - utrudnienia w ruchu


Jak informują organizatorzy, podczas biegu wystąpią niewielkie utrudnienia w ruchu kołowym. Chwilowo będzie wstrzymany ruch w rejonach Rynku Podgórskiego (ul. Limanowskiego i ul. Brodzińskiego) oraz Salwatora.

W godzinach 10:30 – 12:30 zamknięta dla ruchu będzie ulica Starowolska, przez którą uczestnicy imprezy będą wbiegać do Lasu Wolskiego. Zostaną wyznaczone objazdy do ul. Jodłowej oraz do ul. 28 lipca 1943 r.:

- od ul. Starowolskiej ulicami Królowej Jadwigi, Junacką, Chełmską, Rzepichy, Orlą, Księcia Józefa do ul. Jodłowej;
- od ul. Jodłowej ulicami: Księcia Józefa, Orlą, Rzepichy, Chełmską, Junacką, Królowej Jadwigi do Al. 28. Lipca 1943 r.

W godzinach 10:00 – 12:30 zamknięta będzie ul. Kościuszki. Zostanie wyznaczony objazd do ul. Konopnickiej:

- ul. Zielińskiego, Monte Casino do Ronda Grunwaldzkiego.

Ruch tramwajowy na Salwator zostanie utrzymany przez cały czas trwania biegu.

W dniu startu, 30 września będzie obowiązywał całkowity zakaz zatrzymywania się na ul. Dembowskiego. Wszyscy zmotoryzowani powinni znaleźć sobie miejsce parkingowe w okolicy lub przesiąść się na komunikację miejską.


Bieg Trzech Kopców - specjalne autobusy dla kibiców i zawodników:


Dla kibiców chcących dostać się ze strefy startu do strefy mety zostanie zorganizowany transport. Dwa autobusy będą podstawione na Rynek Podgórski. Odjazdy: około godziny 10:25 i około godziny 10:50 (kierunek – przystanek ZOO). W załączeniu znajduje się poglądowa mapka dojścia do autobusów z Biura Zawodów i ze strefy startu.

O godzinie 12:00 na przystanek ZOO zostaną podstawione autobusy kursujące na przystanek Muzeum Narodowe (dawny przystanek Hotel Cracovia) oraz w okolice Rynku Podgórskiego.

Darmowa komunikacja miejska dla zawodników i wolontariuszy: zawodnicy oraz wolontariusze 12. PZU Biegu Trzech Kopców w dniu 30 września 2018 roku będą mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów środkami Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Zawodnicy uczestniczący w biegu muszą okazać numer startowy, natomiast wolontariusze – specjalny identyfikator wydany przez Organizatora biegu – Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.DZIEJE SIĘ W SPORCIE - KONIECZNIE SPRAWDŹ:

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Sportowy24 na Facebooku