OPRAC.:
Jakub Maj
Jakub Maj
The World Stadium Tour/YT
Stadion Parken, na którym gra mistrz Danii FC Kopenhaga (FCK), został w niedzielę zapełniony dmuchanymi zwierzętami plażowymi, co jest tradycją od 19 lat podczas ostatniego meczu sezonu.

FCK, w którym bramkarzem jest Kamil Grabara, zapewnił sobie mistrzowski tytuł już na kolejkę przed końcem sezonu duńskiej Superligi i niedzielny mecz z Rander (1:1) był rodzajem zabawy i świętowania, na które przyszli kibice z całymi rodzinami.

Obrzucanie się dmuchanymi zwierzętami rozpoczęło się w 2004 roku, kiedy firma zarządzająca stadionem przejęła największy w Danii aquapark Lalandia w Billund.

Kibice odwiecznego rywala Broendby od razu kąśliwie nazwali sympatyków FCK "plażowymi zwierzętami". Klub jednak poprosił swoich fanów, aby na ostatni mecz sezonu przychodzili z tymi z zabawkami.

W tym roku padł rekord i obliczono, że na stadionie pojawiło się 15 tysięcy dmuchanych krokodyli, dinozaurów, słoni, żab, żółwi i innych najróżniejszych gatunków we wszystkich rozmiarach, a także dmuchane owoce, warzywa, a nawet plażowe materace.

Według 19-letniej już tradycji dokładnie w 14. minucie spotkania sędzia przerwał grę i rozpoczęło się trwające 12 minut masowe obrzucanie się tymi zabawkami. Obsługa stadionu pozbierała te, które wpadły na murawę i w poniedziałek rozdane zostały dzieciom kibiców na podstawie biletów będących dowodem obecności na "zwierzęcym meczu".

Dziennik "Ekstrabladet" publikując zdjęcia z plażowo-piłkarskiej imprezy opisał, że "dmuchanych zwierząt na stadionie posiadającym miejsca dla 38 tysięcy kibiców było w tym roku tak dużo, że w pewnym momencie nie było widać publiczności". (PAP)

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Sezon 2022/23 się zakończył. Wielu polskich zawodników w minionej kampanii odniosło wielkie sukcesy ze swoimi drużynami. Oto największe osiągnięcia Biało-Czerwonych. Aby zobaczyć wszystkie osiągnięcia klikaj strzałkę w prawo!

Największe osiągnięcia polskich piłkarzy w sezonie 2022/23. ...

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani