Miłosz Bieniaszewski
Stal Stalowa Wola pokonała Rozwój Katowice, a tym samym przedłużyła swoją dobrą passę. Drużyna Krzysztofa Łętochy w ostatnich trzech meczach wywalczyła 7 punktów Krzysztof Łokaj
Dla piłkarzy Stali Stalowa Wola teraz każde spotkanie w 2 lidze jest na wagę życia. Drużyna Krzysztofa Łętochy najwyraźniej nieźle się czuje grając z nożem na gardle, bo pewnie pokonała Rozwój Katowice.

Stal Stalowa Wola - Rozwój Katowice 4:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Mońka 4, 1:1 Jarosz 49-głową, 2:1 Gębalski 65, 3:1 Trubeha 89, 4:1 Bukowiec 90+2.

Stal: Frątczak 7 - Waszkiewicz 6 (56 Żyliński), Janiszewski ż 7, Jarosz 7, Sobotka 6 - Mistrzyk ż 6, Żołądź 6, Stelmach 6 (79 Hirskij), Trąbka 7 - Gębalski 7 (84 Bukowiec), Dziubiński 6 (87 Trubeha). Trener Krzysztof Łętocha.

Rozwój: Golik - Gałecki ż, Czekaj, Łączek (84 Barwiński), Tabiś (79 Kaletka) - Wróbel, Płonka, Szeliga (57 Gancarczyk), Kowalski ż, Żak - Mońka (67 Paszek). Trener Michał Majsner.

Sędziował Kukla (Kraków).

„Stalówka” w ostatnich dwóch trudnych wyjazdowych meczach wywalczyła ważne cztery punkty. W starciu z Rozwojem Katowice ekipę Krzysztofa Łętochy interesowały tylko i wyłącznie trzy oczka. W innym wypadku jej sytuacja byłaby już bardzo trudna.

Początek był fatalny dla Stali, która już w 4. minucie dała się zaskoczyć rywalom. Poprawić mógł Tomasz Wróbel, ale na posterunku był Dorian Frątczak. Później dwie świetne szanse miał Adrian Dziubiński, ale najpierw jego strzał wybronił bramkarz gości, a minutę później nieznacznie chybił. Jeszcze pod koniec pierwszej połowy ładnie przymierzył Michał Trąbka, ale piłka przeleciała nad bramką.

„Stalówka” mocno zaatakowała od początku II połowy i szybko wyrównał Szymon Jarosz. Miejscowi nie zamierzali się zatrzymywać i w końcu dopięli swego, kiedy sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Adrian Gębalski. W końcówce gości całkiem dobili Andrzej Trubeha i Mateusz Bukowiec, a tym samym Stal wywalczyła bezcenne 3 oczka.

POPULARNE NA NOWINY24/SPORT:

Resovia lepsza od Stali Rzeszów w pucharze [ZDJĘCIA]

Jedenastka 27. kolejki 4 ligi [ZDJĘCIA]

Najgorsze stadiony w Polsce [TOP 10]

Materiał oryginalny: 2 liga. Stal Stalowa Wola wysoko pokonała Rozwój Katowice, mimo że do przerwy przegrywała. To bezcenne zwycięstwo dla piłkarzy "Stalówki" - Nowiny