Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
32. kolejka PKO BP Ekstraklasy (8 maja 2022 rok): Lech obity...

7 najważniejszych i najbardziej pamiętnych spotkań Lecha Poznań w 2022 roku. Który mecz utkwił w pamięci najmocniej?

3. Piast Gliwice - Lech Poznań (1:2)

32. kolejka PKO BP Ekstraklasy (8 maja 2022 rok): Lech obity po przegranym finale Pucharu Polski musiał wziąć się w garść, aby w ciągu kilku dni nie przegrać kolejnego trofeum. W wyścigu o mistrzostwo Polski karty rozdawał Raków. Pomimo że przed tą serią gier oba zespoły miały tyle samo punktów, to jednak częstochowianie mieli lepszy bilans meczów bezpośrednich. Na niedzielę 8 maja zaplanowano właśnie spotkania Kolejorza i Rakowa. Najpierw na murawę wyszli piłkarze Marka Papszuna i... zremisowali na własnym boisku z Cracovią (1:1). Lech chwilę później mógł zmienić bieg ligi. Poznaniacy nieźle weszli w to spotkanie i po pięknym golu Kamińskiego objęli prowadzenie. Po zmianie stron z Kolejorza zeszło powietrze. Szybko stracona bramka po przerwie oraz utrata kontroli nad meczem, miały prawo zdenerwować wszystkich sympatyków poznańskiej lokomotywy. Na szczęście w 88. minucie autorem gola na wagę trzech punktów, które przybliżyły Lecha do ósmego tytułu mistrzowskiego, był jego kapitan, Mikael Ishak.

Bramki: Kądzior (46) - Kamiński (16), Ishak (88)
Lech: Van der Hart - Pereira, Satka, Milić, Rebocho - Murawski (83. Velde), Karlstroem (78. Kwekweskiri), Ba Loua (63. Skóraś), Amaral (78. Ramirez), Kamiński - Ishak

Relacja z meczu: Lech Poznań lepszy od Piasta Gliwice 2:1! Kamiński i Ishak wyprowadzili Kolejorza na fotel lidera
Oceny z meczu: Lech Poznań wraca na fotel lidera PKO Ekstraklasy! Niedziela, która zmieniła wszystko

Zobacz kolejne spotkanie Lecha Poznań w 2022 roku --->

Świetna postawa polskich tenisistek w Lleidzie. Cztery zwycięstwa bez straty seta!

Jens Gustafsson, trener Pogoni: Jesteśmy ogromnie rozczarowani wynikiem