OPRAC.:
Adrian Benedyczak, snajper Parmy
Adrian Benedyczak, snajper Parmy Parma Calcio
Liga włoska. Kolejny reprezentant Polski błysnął akurat przed zgrupowaniem kadry. To Adrian Benedyczak. Młody napastnik, sensacyjnie powołany przez Michała Probierza, trafił na zapleczu Serie A. Jego gol z rzutu karnego nie dał jednak nawet punktu. Parma na wyjeździe przegrała z Lecco 2:3. Na kadrę Benedyczak jednak nie przybędzie z powodu odniesionego urazu.

Serie B. Adrian Benedyczak strzelił siódmego gola

Napastnik Parmy Adrian Benedyczak strzelił gola z rzutu karnego w przegranym 2:3 na wyjeździe meczu z Lecco w 13. kolejce Serie B - zaplecza włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Reprezentant Polski ma już siedem trafień w tym sezonie ligowym.

Niespełna 23-letni Benedyczak trafił z "jedenastki" w 12. minucie, wówczas na 1:0 dla gości. Chwilę później został ukarany żółtą kartką.

W 57. minucie jego zespół przegrywał jednak już 1:3, a w 70. minucie rozmiary porażki Parmy zmniejszył Gabriel Charpentier, który krótko wcześniej zmienił właśnie polskiego napastnika.

Parma od 31. minuty grała w dziesiątkę. Mimo porażki zespół Benedyczaka pozostał liderem z dorobkiem 29 pkt, a Lecco jest siedemnaste - 12 pkt.

Benedyczak został powołany do kadry Michała Probierza na listopadowe mecze reprezentacji Polski w Warszawie - z Czechami w eliminacjach Euro 2024 i towarzyski z Łotwą. PAP

Aktualizacja: Jak się okazało w niedzielę wieczorem, w tym meczu Benedyczak doznał urazu uda i z tego powodu nie przyleci na kadrę. Jego miejsce zajmie Karol Struski z Arisu Limassol.

Calcio Lecco - Parma Calcio 3:2 (2:1)

Bramki: Andrija Novakovich 23', Nicolo Buso 42', Franco Lepore 57' - Adrian Benedyczak' 12' (k.), Gabriel Charpentier 70'