Tomasz Górski
PKO Ekstraklas. Nie ważne jak zaczynasz mecz, ważne jak kończysz. W 8. kolejce PKO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok już po 12 minutach przegrywała z Radomiakiem dwiema bramkami,ale ostatecznie zgarnęła komplet punktów po wygranej (3:2). Oto co po meczu powiedział trener gospodarzy, Adrian Siemieniec.

Adrian Siemieniec, trener Jagiellonii Białystok: Mecz nie ułożył się po naszej myśli, bo szybko przegrywaliśmy 0:2, ale bardzo ważne jest, żeby dać sobie radę mentalnie w takim spotkaniu. Mieliśmy moment dekoncentracji po stracie dwóch goli i bramka na 0:3 pewnie by ten mecz zamknęła. Radomiak miał taką sytuację po kontrataku, ale nie strzelił, za to my zdobyliśmy bramkę kontaktową, poszliśmy za ciosem. Byliśmy konsekwentni, zmieniliśmy trochę ustawienie w ataku i potem miały miejsce dwa kluczowe momenty, czyli tuż przed przerwą i tuż po niej.

- Cieszę się, że tu byliśmy wierni temu, w jaki sposób chcemy grać: wyjść intensywnie, poszukać kolejnej bramki i iść za ciosem. W drugiej połowie spadła nam intensywność gry, ale też po to jest drużyna, po to zmiany, żeby dać nowy impuls, więc to zwycięstwo jest zasługą wszystkich. Dziękuję całemu zespołowi.

Po 7 rozegranych spotkaniach (1 zaległe) Jagiellonia Białystok jest wiceliderem z 15 punktami na koncie. Do liderującego Śląska Wrocław traci "oczko" (przy komplecie rozegranych meczów). Już w piątek zagra, w ramach 9. kolejki Ekstraklasy, na wyjeździe z ŁKS-em Łódź.