Akademicy rozjechali kolejnego rywala i są liderami [WIDEO]

Redakcja
Zielonogórzanie mogą się cieszyć z kolejnego zwycięstwa
Zielonogórzanie mogą się cieszyć z kolejnego zwycięstwa Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
KU AZS UZ Zielona Góra pokonał Start Konin 40:26 w meczu ósmej kolejki drugiej ligi piłkarzy ręcznych. Podopieczni trenera Bronisława Malego objęli prowadzenie w ligowej tabeli. Jednak najważniejszy mecz dopiero przed nimi.

KU AZS UZ Zielona Góra - SSRiR Start Konin 40:26 (20:12)

KU AZS: Wieczorek, Kwiatkowski, Mielczarek, Skibiński - Jaśkowski 11, Kociszewski 10, Zieniewicz 6, Polito 5, Gessner i Orliński po 2, Kuliński, Książkiewicz, Raczkowiak i Nowicki po 1 oraz Skibiński i Kolendowicz.

Mecz z piątym zespołem tabeli zapowiadał się ciekawie. Niestety, albo i stety, było tak tylko do 11 minuty. Goście na początku dotrzymywali kroku zielonogórzanom, jednak czym dłużej trwało spotkanie, tym gorzej wyglądała ich gra. Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy AZS prowadził już 12:7. Z dziurawą obroną gości Cyprian Kociszewski i Marcin Jaśkowski robili co chcieli. Obaj zdobyli łącznie ponad połowę całego dorobku drużyny!

Druga część gry układała się pod dyktando tylko jednego zespołu. Przyjezdni nie mieli nic do powiedzenia i dopiero w końcówce zdołali nieco zmniejszyć straty. Zielonogórzanie rzucili aż 40 trafień, co jest ich najlepszym wynikiem w sezonie.

- Cała drużyna zagrała bardzo dobre spotkanie. Chcemy rzucać jak najwięcej bramek. Gramy dla kibiców i chcemy stworzyć jak najlepsze widowisko. - powiedział trener Bronisław Maly.

Za tydzień akademicy zagrają na wyjeździe z drużyną Orlika Brzeg, ale już teraz myślą o meczu sezonu z ŚKPR-em Świdnica. Ten świetnie zapowiadający się pojedynek odbędzie się 12 grudnia w hali przy ul. Szafrana.

Materiał oryginalny: Akademicy rozjechali kolejnego rywala i są liderami [WIDEO] - Gazeta Lubuska