Arka Gdynia - GKS Tychy WYNIK, ZDJĘCIA Czerwona kartka za odepchnięcie chłopca do podawania piłek! Tyski lider zatrzymany nad morzem

Tomasz Kuczyński
20.08.2023. Mecz Fortuna 1. Ligi Arka Gdynia - GKS Tychy. Z lewej Dominik Połap. Przemysław Świderski
W niedzielę 20 sierpnia 2023 roku w meczu 5. kolejki Fortuna 1. Ligi Arka Gdynia wygrała z GKS-em Tychy 2:0 (0:0). Tyski lider tabeli przegrał po czterech zwycięstwach z rzędu. Od 36. minuty GKS grał w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Dominika Połapa, który odepchnął chłopca do podawania piłek. Zaraz po tej sytuacji czerwoną kartkę zobaczył też trener gości Dariusz Banasik! Zobacz ZDJĘCIA z tego meczu oraz WIDEO z golami.

GKS Tychy po czterech kolejkach miał komplet 12 punktów. Tyszanie wygrali na wyjazdach z Polonią Warszawa 3:2, Stalą Rzeszów 2:1 i Odrą Opole 2:0, a gdy wrócili na swój stadion pokonali Wisłę Kraków 1:0. Arka zdobyła 5 punktów, na co złożyły się jedna wygrana i dwa remisy. W poprzedniej kolejce gdynianie wygrali w Rzeszowie ze Stalą 3:2.

W piątek GKS Tychy wypożyczył do końca sezonu z Górnika Zabrze pomocnika Norberta Wojtuszka, którego jeszcze zabrakło w kadrze na mecz z Arką. Gospodarzy z ławki prowadził asystent trenera Tomasz Grzegorczyk, ponieważ Wojciech Łobodziński dostał czerwoną kartkę w meczu w Rzeszowie i musi pauzować.

Arka Gdynia - GKS Tychy: Połap odepchnął chłopca do podawania piłek! Co tam się stało?

Atmosfera meczu przypominała sparing ze względu na bojkot kibiców i prawie puste trybuny. Senną atmosferę w 23. minucie nieco ożywił bramkarz Arki Martin Chudy, który wyszedł z bramki do dośrodkowania z rzutu wolnego, nie trafił w piłkę i „zdemolował” Wiktora Żytka. Jakub Budnicki strzelił nad poprzeczką, a gra została przerwana, bo sytuacją zajął się VAR. Oceniono jednak, że Chudy nie faulował. W 35. minucie Bartosz Śpiączka próbował uderzeniem głową przelobować Chudego, ale piłka poleciała też nad bramką.

W 36. minucie doszło do niecodziennej sytuacji. Dominik Połap chciał szybko wznowić grę wrzutem z autu i popchnął chłopaka do podawania piłek, który trzymał futbolówkę pod stopą i nie chciał jej oddać. Pomocnik gości dostał czerwoną kartkę, na dodatek za chwilę tak samo sędzia ukarał protestującego trenera Dariusza Banasika.

Arka Gdynia - GKS Tychy: Radecki podarował gola gospodarzom

Arka wyszła na drugą połowę bardzo ładowana, atakowała z animuszem i objęła prowadzenie w 52. minucie. Po rzucie rożnym piłka wróciła do Olafa Kobackiego, który przymierzył z 15 metrów w dalszy róg bramki.

Gol jeszcze bardziej nakręcił gospodarzy i przed tyską bramkę często bito na alarm. Maciej Kikolski miał pełne ręce roboty, a w 56. minucie wygrał pojedynek z Kobackim.

Widząc co się dzieje, po godzinie gry tyszanie dokonali poczwórnej zmiany. Gdynianie nadal atakowali i bramkarz GKS-u ratował swój zespół świetnymi interwencjami po strzałach Karola Czubaka.

Tyszanie starali się coś zmienić i w 67. minucie okazję miał Daniel Rumin, ale główkował niecelnie. Marzenia GKS-u o wywalczeniu remisu prysły w 83. minucie. Goście praktycznie podarowali gola Arce. Mateusz Radecki holował piłkę w polu karnym i stracił ją na rzecz Kacpra Skóry, a Czubak tylko dopełnił formalności.

Arka przełamała niemoc i wreszcie wygrała na swoim stadionie, pierwszy raz marca. GKS Tychy po czterech zwycięstwach z rzędu znad morza wraca bez punktów.

Arka Gdynia - GKS Tychy 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Olaf Kobacki (52), 2:0 Karol Czubak (83)

Arka: Martin Chudy - Marcel Predenkiewicz (73. Dawid Gojny), Przemysław Stolc (80. Martin Dobrotka), Michał Marcjanik, Oleksandr Azackyj, Kasjan Lipkowski - Hubert Adamczyk (60. Kacper Skóra), Sebastian Milewski (81. Michał Borecki), Michał Bednarski (73. Janusz Gol), Olaf Kobacki - Karol Czubak.

GKS Tychy: Maciej Kikolski - Dominik Połap, Jakub Tecław (84. Krzysztof Machowski), Nemanja Nedić, Jakub Budnicki, Marcel Błachewicz - Przemysław Mystkowski (62. Wiktor Niewiarowski), Mateusz Radecki, Wiktor Żytek (62. Marko Dijakovic), Patryk Mikita (62. Marcin Szpakowski) - Bartosz Śpiączka (62. Daniel Rumin).

Żółte kartki: Milewski, Bednarski, Czubak, Azackyj, Skóra, Gol - Mystkowski, Budnicki, Śpiączka

Czerwona kartka: Dominik Połap (GKS' 36 - za odepchnięcie chłopca do podawania piłek)

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin)

Widzów: 1.663