Asseco Gdynia przegrało z Rosą Radom w ostatnich sekundach

KM
Przemyslaw Swiderski
Koszykarze Asseco Gdynia byli bardzo blisko sprawienia kolejnej sensacji w tym sezonie. Jeszcze niecałe 40 sekund przed końcem meczu prowadzili w Radomiu z Rosą, wicemistrzem Polski, 67:64. Niestety, ostatecznie przegrali 64:70.

Asseco jechało do Radomia bez presji, to gospodarze byli zdecydowanymi faworytami tego starcia. "Beach Boys" nieraz jednak w tym sezonie utarli już faworytom nosa i mieli ochotę znów to zrobić.

Już początek meczu udowodnił, że gdynian rzeczywiście stać na pokonanie Rosy. Prowadzeni przez rozgrywającego kolejne udane zawody Krzysztofa Szubargę żółto-niebiescy na trzy minuty przed końcem pierwszej kwarty prowadzili 15:9. Wtedy jednak trener Przemysław Frasunkiewicz dał "Szubiemu" odpocząć, a gospodarze zanotowali serię 9:0 i po dziesięciu minutach to oni byli górą, prowadząc 18:15. W drugiej kwarcie gra była wyrównana i na przerwę Rosa schodziła z prowadzeniem 34:31.

Wymiana ciosów trwała w trzeciej kwarcie. Jedni i drudzy grali bardzo szybko, kibice w Radomiu oglądali znakomite widowisko. W tej odsłonie lepsi byli gdynianie, w dużej mierze za sprawą Filipa Matczaka, który zdobył osiem punktów i na dziesięć minut przed końcem goście prowadzili 52:50. Ostatnia kwarta przyniosła ogromne emocje. Asseco szło z Rosą na wymianę ciosów i niespełna 40 sekund przed końcem prowadzili 67:64. Wtedy rzutem z dystansu wyrównał Michał Sokołowski. Potem jeszcze niecelnie za trzy rzucał Szubarga, a po faulu Piotra Szczotki dwa wolne trafił Jordan Callahan. Asseco miało jednak piłkę i szansę nawet na zwycięstwo, ale Sokołowski odebrał piłkę Matczakowi. Zawodnik gdynian sfaulował "Sokoła", a ten trafił jeden rzut wolny, podwyższając na 70:67. Drugi specjalnie spudłował i wygrana Rosy stała się faktem.

Rosa Radom - Asseco Gdynia 70:67 (18:15, 16:16, 16:21, 20:15)

Rosa: Jordan Callahan 21, Michał Sokołowski 13, Gary Bell 11, Jarosław Zyskowski 8, Robert Witka 6, Damian Jeszke 5, Kim Adams 4, Darnell Jackson 2, Filip Zegzuła 0.

Asseco: Filip Matczak 20, Krzysztof Szubarga 19, Piotr Szczotka 11, Mikołaj Witliński 10, Przemysław Żołnierewicz 5, Roman Szymański 2, Filip Put 0, Marcel Ponitka 0, Wojciech Czerlonko 0.

Materiał oryginalny: Asseco Gdynia przegrało z Rosą Radom w ostatnich sekundach - Dziennik Bałtycki