Asseco Resovia ograła Finów z Rovaniemi 3:0 i awansowała w Pucharze CEV

bum
Resoviacy cieszyli się z awansu do kolejnej rundy Pucharu CEV. W sobotę grają w PlusLidze z MKS-em Będzin. Poprzeczka pójdzie w górę. Krzysztof Kapica
W rewanżowym meczu 1/16 Pucharu CEV siatkarze Asseco Resovii pokonali 3:0 fiński Perugnan Pojat Rovaniemi i awansowali do kolejnej rundy. W pierwszym meczu podopieczni trenera Andrzeja Kowala także pokonali rywali 3:0.

Resovia była murowanym faworytem i wykonała swój plan, chociaż nie grała swojej siatkówki. Nie mający nic do stracenia goście grali odważnie i nieoczekiwanie objęli prowadzenie 8:3. Gospodarze popełniali sporo błędów, ale systematycznie odrabiali dystans i po ataku Dawida Dryi doprowadzili do remisu 15:15. Uważna gra w bloku Jochena Schopsa i Marcina Możdżonka pozwoliły resoviakom odskoczyć na dwa punkty (23:21). Brakujący do wygrania inauguracyjnej partii dał swojej drużynie Thibault Rossard.

W drugim secie po skutecznych atakach i asach serwisowych Jochena Schoepsa nasi siatkarze prowadzili 9:3. Po ataku Aleksandra Śliwki na tablicy pojawił się wynik 13:5. Miejscowi pewnie zmierzali do zwycięstwa, choć nie grało im się zbyt dobrze. Bez problemów jednak rozstrzygnęli na swoją korzyć i tę odsłonę.

W trzeciej goście trzymali się do połowy. Przy stanie 19:16 dla resoviaków trener przeciwników Henri Tuomi poprosił o czas. Odłożył tylko egzekucję na kilka minut. Mecz oglądało 2050 kibiców.

Ten mecz trzeba było wygrać 3:0 i zespół z Rzeszowa tak właśnie zrobił. Jego przeciwnikiem w kolejnej rundzie będzie lepszy z pary Vojvodina Nowy Sad - Barkom Kazhany Lwów. Rewanż w środę, pierwszy mecz dla Serbów 3:0.

Asseco Resovia - Perugnan Pojat Rovaniemi 3:0 (25:22, 25:20, 25:19)
Asseco Resovia:
Tichacek 2, Schoeps 16, Krastins 3, Śliwka 17, Dryja 6, Możdżonek 4, Rusek (libero) oraz Rossard 2, Kędzierski, Depowski 1. Trener Andrzej Kowal.

Perungan Pojat: Schouten 11, Palokangas 7, Lemola 1, Walsh 7, McKay 2, Grant 4, Demecus (libero) oraz Makinen 2, Korhonen, Hautala 3, Koskela 1. Trener Henri Tuomi.

Rozmowa z Piotrem Kowalem, trenerem lekkoatletów Resovii [STADION]

Materiał oryginalny: Asseco Resovia ograła Finów z Rovaniemi 3:0 i awansowała w Pucharze CEV - Nowiny