KM
Siatkarki Atomu Trefla Sopot przegrały 1:3 z Polskim Cukrem Muszynianką Eneą. Atomówki zmarnowały dwie piłki setowe na tie-breaka i nie wywiozły z Muszyny ani jednego punktu.

Pierwszy set był w wykonaniu Atomówek bardzo nieudany. Potwierdziło się, że sopockie siatkarki mają spore problemy z przyjęciem i pierwszą partię przegrały 19:25. Zupełnie inny był obraz drugiej odsłony, w której Atom Trefl zmiażdżył Muszyniankę. Sopocianki wygrały 25:12 i wyrównały stan meczu.

Niestety, w trzecim secie nie poszły za ciosem. Rywalki szybko zbudowały sobie przewagę kilku punktów i choć Atomówki potrafiły "doskoczyć" na jedno "oczko", to do remisu doprowadzić już nie dały rady. A w drugiej części seta kompletnie się posypały i Muszynianka znów pewnie wygrała, tym razem do 18.

W czwartej partii obraz gry znów się zmienił. Atomówki wyszły na prowadzenie 8:4, potem jednak je straciły i już za chwilę był remis 9:9. Potem przyjezdne ponownie zbudowały swoją przewagę, prowadząc już 17:13. Wreszcie, przy prowadzeniu 24:22, miały dwie piłki setowe. Wykorzystanie jednej z nich doprowadziłoby do tie-breaka i oznaczałoby, że sopocianki przywiozą do domu co najmniej jeden punkt. Niestety, swoją szansę zmarnowały, a Muszynianka zdobyła cztery "oczka" z rzędu, wygrywając czwartą partię 26:24 i cały mecz 3:1.

Polski Cukier Muszynianka Enea - Atom Trefl Sopot 3:1 (25:19, 12:25, 25:18, 26:24)

Muszynianka: Rabka 1, Savić 16, Wawrzyniak 11, Sosnowska 9, Wójcik 14, Cvetanović 12, Medyńska (libero) oraz Wilk 1, Cikiriz, Łyszkiewicz

Atom Trefl: Mras 3, Damaske 11, Skorupa 5, Goliat 15, Mielczarek 9, J. Łukasik 18, Kulig (libero) oraz Fedusio 2, M. Łukasik 1

Materiał oryginalny: Atom Trefl Sopot przegrał z Muszynianką. Atomówki zmarnowały dwie piłki setowe na tie-breaka - Dziennik Bałtycki