Dariusz Kuczmera
W Sport Arenie, siatkarki Grot Budowlanych zmierzyły się w meczu rewanżowym 1/8 Pucharu CEV z CV Gran Canarią.

Siatkarki Grot Budowlanych, by awansować do 1/4 Pucharu CEV, musiały pokonać u siebie CV Gran Canarię 3:0 lub 3:1 oraz wygrać złotego seta. W pierwszym spotkaniu, zespół Macieja Biernata uległ rywalkom 1:3.
Rewanż w Łodzi rozpoczął się od zdecydowanego i szybkiego prowadzenia łodzianek 6:1, następnie 13:4. Ostatecznie podopieczne trenera Macieja Biernata wygrały seta do 12. Drugi set miał podobny przebieg, zespół z Hiszpanii był tylko tłem dla łodzianek.
Trzeci set był bardziej wyrównany, siatkarki przyjezdne prowadziły nawet 10:8, 12:9. Siatkarki Grot Budowlanych były blisko remisu (16:17), ale rywalki uciekły. Seta nie udało się uratować.
Koniecznie trzeba było wygrać czwartego seta. Początek - łodzianki przegrywają 4:6, ale walczą 8:7, następnie 16:14. Grot Budowlani triumfują w końcu i rozpoczyna się decydujący, złoty set. Ta partia była jednostronnym widowiskiem. Siatkarki Grot Budowlanych wygrały 15:9. Brawo. Łodzianki są w ćwierćfinale Pucharu CEV.

- Po awansie wzrósł na pewno ekwiwalent reklamowy Grot Budowlanych, który wynosi 30 mln zł - mówi prezes klubu Marcin Chudzik. - Sam ekwiwalent dla miasta Łódź to 10 mln zł. Nasza wartość rośnie i to musi wszystkich cieszyć.

Grot Budowlani Łódź - CV Gran Canaria 3:1 (25:12, 25:21, 20:25, 25:16) - złoty set 15:9.
Grot Budowlani Łódź: Martyna Łazowska, Małgorzata Lisiak, Dominika Sobolska-Tarasova, Monika Fedusio, Aleksandra Kazała, Melis Durul, Justyna Łysiak (l). Trener: Maciej Biernat.