Aż 27 medali wywalczyła w Olsztynie ekipa pływaków Delfina Tarnobrzeg

Piotr Szpak
Aż 27 medali wywalczyła w Olsztynie ekipa pływaków Delfina Tarnobrzeg Archiwum klubowe
W Olsztynie odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Masters w pływaniu. W mistrzostwach rywalizowało 433 uczestników: 292 mężczyzn i 141 kobiet. Sukces odniosła ekipa Delfina Masters Tarnobrzeg.

Tarnobrzeski klub reprezentowało 10 osób: Angelika Rozmus, Agata Meksuła, Piotr Darowski, Witold Flak, Tomasz Ostrowski, Sławomir Kowalski, Artur Szklarz, Kamil Zieliński, Krzysztof Ślęczka i Maciej Płaneta. W klasyfikacji medalowej Delfin Masters uplasował się na 13 miejscu w gronie 68 klubów zdobywając: dziewięć złotych, dziesięć srebrnych i osiem brązowych medali. Mistrzostwa te zdecydowanie należały do mężczyzn reprezentujących tarnobrzeski klub, którzy aż dziewięć razy stawali na najwyższym podium.

Piotr Darowski wywalczył złoto na 200 zmiennym z czasem 2:26,67; 400 zmiennym z czasem 5:20,73; 100 klasycznym z czasem 1:12,49 i na 200 klasycznym z czasem 2:36,62 (ustanawiając tym samym nowy rekord Polski w swojej kategorii). Tomasz Ostrowski zdobył złote medale w wyścigach na dystansie 50 metrów stylem dowolnym z czasem 25,51 sekundy i 50 m stylem motylkowym z czasem 27,41; Krzysztof Ślęczka był najlepszy na 200 dowolnym 2:07,23; Kamil Zieliński zdobył złoty medal na 200 m klasycznym 2:29,95;

Bezkonkurencyjna okazała się sztafeta na dystansie 4x50 m stylem dowolnym zdobywając złoty medal w składzie: Tomasz Ostrowski, Artur Szklarz, Sławomir Kowalski oraz Krzysztof Ślęczka uzyskując czas 1:47,07. zawodnicy od kilku lat trenują pod okiem Krzysztofa Dydo.

Materiał oryginalny: Aż 27 medali wywalczyła w Olsztynie ekipa pływaków Delfina Tarnobrzeg - Echo Dnia Podkarpackie