Dawid Foltyniewicz
BC Polkowice
Koszykarkom BC Polkowice brakuje już tylko jednego zwycięstwa nad Polską Strefą Inwestycji Eneą Gorzów Wielkopolski, aby awansować do finału Energa Basket Ligi Kobiet. Trzeci mecz półfinałowy zaplanowano na sobotę (godz. 18) w Gorzowie Wielkopolskim.

Dolnośląski zespół bardzo pewnie wygrywał dwa poprzednie spotkania z PSI Eneą - 88:67 i 82:48. Ewentualne potknięcie „Pomarańczowych” w najbliższym starciu byłoby uznane za sporą niespodziankę. - Robiliśmy wszystko, żeby przyspieszyć grę, aby zmęczyć wąską rotację rywali. Cieszy nas defensywa i to, że mogliśmy dzisiaj podzielić minuty i mamy przed sobą tydzień pracy, aby przygotować się do kolejnego meczu. W Gorzowie Wielkopolskim nigdy nie gra się łatwo, więc musimy być gotowi na walkę - mówił po drugim spotkaniu z PSI Eneą Kowalewski.

- Cieszymy się z wykorzystanej przewagi parkietu i prowadzenia 2:0. Szczególnie druga połowa została przez nas dobrze rozegrana. Wychodziłyśmy do szybkiego ataku, staraliśmy się napędzać i postawić rywalkom twardą defensywę. Jedziemy do Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie jeszcze bardziej chcemy wygrać. Stać nas na więcej - przekonywała z kolei Bożena Puter.

W drugim półfinale Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin prowadzi z VBW Arką Gdynia 2:0.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani