Beach Pro Tour Elite 16. Trzysetowy mecz Kantora i Zdybka na inaugurację turnieju

Łukasz Konstanty
Piotr Kantor.
Piotr Kantor. Fot. AP/Associated Press/East News
Piotr Kantor i Jakub Zdybek przegrali z Katarczykami Cherifem Younousse i Ahmedem Tijanem 1:2 (12:21, 21:18, 22:24) w pierwszej kolejce fazy grupowej turnieju siatkówki plażowej z cyklu Beach Pro Tour Elite 16, który odbywa się w Hamburgu.

Udział w zmaganiach polski duet rozpoczął od kwalifikacji. W pierwszej rundzie Biało-Czerwoni uporali się ze Szwajcarami Marco Krattigerem i Florianem Breerem 2:1 (21:14, 18:21, 15:9). W drugiej z kolei pokonali Włochów Enrico Rossiego i Daniele Lupo 2:0 (30:28, 21:11).

Kantor i Zdybek przegrali na inaugurację fazy grupowej

Na inaugurację fazy grupowej nasi siatkarze stoczyli bój z dwójką z Kataru - Cherifem Younousse i Ahmedem Tijanem. Wysoka porażka w pierwszym secie (12-21) zwiastowała szybką klęskę, w drugiej partii Polacy pozbierali się jednak i zwyciężyli 21-18.

Zwycięzcę meczu musiał wyłonić trzeci, rozgrywany teoretycznie do piętnastu punktów set. Po zaciętej rywalizacji, podczas której obydwa teamy obroniły po kilka piłek meczowych, ostatecznie lepsi okazali się Katarczycy, którzy po trzech udanych akcjach z rzędu triumfowali 24:22.

Dwa mecze Kantora i Zdybka w piątek

W piątek Biało-Czerwoni rozegrają dwa kolejne spotkania fazy grupowej. O godzinie 10.00 zmierzą się z niemiecką dwójką Paul Henning i Sven Winter, z kolei o 18.00 rywalizować będą z Czechami Davidem Schweinerem i Ondrejem Perusicem. W czwartkowym starciu pomiędzy kolejnymi przeciwnikami Kantora i Zdybka górą byli nasi południowi sąsiedzi, którzy zwyciężyli 2:1.

W turnieju w Hamburgu udział bierze tylko jedna polska para. W kwalifikacjach uczestniczyły także Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz, nasze panie po zwycięstwie nad Chinkami Fan Wang i Jie Dong 2:1 (21:18, 14:21, 15:12) uległy w kolejnym meczu Włoszkom Marcie Menegatti i Valentinie Gottardi 0:2 (16:21, 11:21).