Bellona Kayseri - CCC Polkowice 54:69. Drugie zwycięstwo z rzędu w EuroCupie!

RH
Ależ ciekawa zrobiła się sytuacja w grupie C EuroCupu! CCC Polkowice wygrało na wyjeździe z Belloną Kayseri 69:54, tym samym awansując na drugie miejsce w tabeli.

Mimo że polkowiczanki w pierwszej kwarcie przegrały aż 7:22, pokazały olbrzymi charakter i wygrały na tureckim terenie. W poprzednim spotkaniu obu ekip, rozgrywanym na Dolnym Śląsku, to Bellona zebrała komplet punktów (wówczas 59:64 - przyp. red). Rewelacyjny mecz rozegrała dziś Francuzka Ana Maria Filip, notując 18 punktów, 9 zbiórek i 3 asysty.

CCC pozostały jeszcze dwa mecze grupowe - z liderującym Ormansporem (Turczynki nie przegrały jeszcze żadnego meczu, choć mecz z Polkowicami u siebie rozstrzygnęła dopiero dogrywka), oraz z ostatnią w grupie A3 Basket Umea. Po czwartej kolejce ich sytuacja prezentuje się naprawdę przyzwoicie i nie byłoby mrzonką myślenie o awansie.

Bellona Kayseri - CCC Polkowice 54:69 (22:7, 11:21, 12:17, 9:24)
Bellona: Burke 17, Ivanković 16, Barbee 12, Gunay 5, Perisa 4, Siyahdemir 0, Sezer 0.
CCC: Filip 18, Robinson 11, Conde 10, Spanou 10, Stallworth 9, Gajda 9, Bojović 2, Naczk 0.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani