DW
Szymon Starnawski
Liga brazylijska. W dziewiątej kolejce drużyna Paulo Sousy przegrała 1:2 z Fortalezą, czerwoną latarnią w stawce. W kontekście siły drużyny Flamengo i faktu, że to już pół roku kadencji portugalskiego szkoleniowca, można już mówić o kompromitacji.

Flamengo podejmowało rywala na słynnej Maracanie. Zgromadzeni na trybunach kibice nie brali pod uwagę innego scenariusza niż wygrana ich zespołu. W 28. minucie stadion zamilkł po bramce Robsona. Nie popisała się w tej akcji defensywa gospodarzy, bo zawodnik Fortalezy z dziecinną łatwością minął obrońców, a następnie zabawił się z bramkarzem i uderzył nad jego głową.

W pierwszej połowie arbiter doliczył aż pięć minut i zespół Paulo Sousy doprowadził w dodatkowym czasie do remisu. Zespołowa akcja ekipy Flamengo zakończyła się skutecznym wykończeniem Evertona Ribeiro.

Gospodarze mieli po przerwie rzut karny, ale podchodzący do jedenastki Pedro trafił w słupek. Sytuacja ta zemściła się już w samej końcówce.

W drugiej minucie doliczonego czasu Hercules złożył się do uderzenia z powietrza, huknął na bramkę, a bramkarz Flamengo nie zdążył się ustawić. Miał już futbolówkę na rękach, ale finalnie nie zdołał wybronić strzału.

Mistrz Brazylii z 2019 i 2020 roku zajmuje na razie 11. miejsce w tabeli z 12 punktami na koncie. Dla Fortalezy była to pierwsza wygrana tego sezonu w Brazylii, ale zespół ten nadal okupuje ostatnie miejsce w tabeli, mając zaledwie pięć "oczek".

W reprezentacji Polski rywalizacja o powołanie jest coraz większa. Młodzi i zdolni masowo zajmują polską szatnię. Jesteśmy świadkami pokoleniowej zmiany. Nic dziwnego, że selekcjoner Czesław Michniewicz obserwuje naszą młodzieżową kadrę. Jest tam kilka nazwisk, na które warto zwrócić uwagę. Kto wie, może nawet zabrać na mistrzostwa świata w Katarze?