Blamaż Rosji. Drużyna Czerczesowa słabsza od Kataru

krk
Ivan Sekretarev
Fatalnie w meczu towarzyskim spisał się gospodarz najbliższego mundialu. Prowadzona przez Stanisława Czerczesowa reprezentacja Rosji przegrała z Katarem 1:2.

Na Jassim Bin Hamad Stadium w Dausze mierzyły się drużyny, które będą gospodarzami dwóch kolejnych mundiali. Notowana na 91. miejscu w rankingu FIFA niepodziewanie pokonała Rosjan 2:1. Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z planem - Aleksander Samiedow wykorzystał rzut karny i Sborna objęła prowadzenie. W całym meczu sędzia podyktował jeszcze trzy jedenastki, ale tylko jedna została zamieniona na bramkę (w 35. minucie przez Boualema Khoukhi).

Zespół Stanisława Czerczesowa na przerwę schodził remisując z Katarczykami 1:1, ale w drugiej połowie zwycięskiego dla gospodarzy gola po precyzyjnej główce strzelił Karim Boudiaf. Szansę na uratowanie reprezentacji Rosji przed porażką miał jeszcze Aleksander Kokorin, ale golkiper gospodarzy obronił rzut karny.

Katar - Rosja 2:1 (1:1)

Bramki: Khoukhi (k.) 35, Boudiaf 72 - Samedow (k.) 5

Żółte kartki: Ibrahim Majid, Rodrigo Barbosa Tabata 79, Luiz Ceara, Hassan Khalid

W 29. minucie Ibrahim Majid nie wykorzystał rzutu karnego dla Kataru.
W 87. minucie Aleksander Kokorin nie wykorzystał rzutu karnego dla Rosji.

MŚ 2018 w GOL24

Więcej o MŚ 2018 - newsy, wyniki, terminarze, tabele

Rumunia - Polska. Ten sam dylemat - kto w bramce?

Materiał oryginalny: Blamaż Rosji. Drużyna Czerczesowa słabsza od Kataru - Gol24