Bój na szczycie bez zwycięzcy. Podsumowanie 19. kolejki BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej

Wiktor Gumiński
Małapanew Ozimek zremisowała ze Stalą Brzeg 1:1 w hitowym meczu 19. kolejki BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej. Wiktor Gumiński

Mecz rozpoczął się lepiej dla Stali. W 15. minucie z rzutu wolnego znakomicie dośrodkował Maciej Rakoczy. Posłana przez niego na kilkadziesiąt metrów piłka zaskoczyła obronę gospodarzy, z czego skorzystał Jakub Kowalski i celną główką dał swojej drużynie prowadzenie.

Miejscowi mieli powody do zadowolenia już na samym początku drugiej połowy. W 50. minucie dynamicznie do akcji ofensywnej włączył się na prawym skrzydle Daniel Cieśla. Najpierw wygrał on pojedynek biegowy z Mateuszem Dychusem, po czym wpadł w pole karne i w sytuacji sam na sam nie dał szans na skuteczną interwencję bramkarzowi Stali Aleksandrowi Firkowi.

Remis w Ozimku sprawił, że po 19. kolejce Małapanew utrzymała się na szczycie tabeli. Stal spadła z kolei na 3. lokatę. Przeskoczył ją zespół iPrime Bogacica, który aż 8:0 pokonał na wyjeździe Pogoń Prudnik.

Ogólnie w minionej serii gier nie brakowało wysokich zwycięstw, tyle że znacznie częściej odnosili je gospodarze. PPO Piast Strzelce Opolskie rozbił 7:0 Polonię Karłowice. Efektowne triumfy odniosły też Polonia Nysa (5:0 z LZS-em Domaszkowice), Ruch Zdzieszowice (4:0 z MKS-em Gogolin) czy LZS Walce (5:2 z Odrą II Opole).

Wszystkie wyniki i strzelców goli w poszczególnych meczach znajdziecie w załączonej galerii zdjęć.