Mecz Wisła Kraków - Piast Gliwice zaczął się od mocnego uderzenia. Gdy telebim podczas półfinału Fortuna Pucharu Polski wskazał 48 sekundę gry, wtedy Biała Gwiazda objęła prowadzenie. Komplet widzów na stadionie przy Reymonta uszczęśliwił napastnik Szymon Sobczak. Zobacz jego błyskawiczną bramkę, wspólną radość z kolegami z drużyny, a także kolejne gole z środowego hitu. Biała Gwiazda 2 maja jedzie do Warszawy walczyć o trofeum!

Mecz Wisła - Piast 2:1: bramki, najciekawsze akcje, skrót

Potencjalnie jeszcze nie wszyscy kibice zajęli miejsca na trybunach, gdy Wisła objęła prowadzenie. Jak wyszło? Po dośrodkowaniu z prawej strony i przedłużeniu piłki głową to właśnie niepilnowany Szymon Sobczak z bliska dołożył prawą nogę.

Gol Sobczaka jest jednym z najszybszych w tej edycji Pucharu Polski na szczeblu centralnym. Przed upływem minuty trafili wcześniej także Artur Siemaszki dla Puszczy Niepołomice (mecz z Motorem Lublin), Maciej Kowalski-Haberek dla Polonii Warszawa (mecz ze Skrą Częstochowa) czy Kai Meriluoto dla Stali Mielec (mecz z Odrą Opole).

Gol Sobczaka w meczu Wisła - Piast na 1:0

31-letni Sobczak rozegrał w tej edycji Pucharu Polski cztery spotkania, w których zdobył trzy bramki. Wcześniej trafił Widzew Łódź w dogrywce (ćwierćfinał) oraz Polonię Warszawa (1/16 finału). To jego dziesiąty gol dla Wisły w trwającym sezonie. Pozostałe uzbierał w 1 lidze.

Wisła podwyższyła prowadzenie z Piastem w 37 sekundzie. Znów wszystko co najlepsze zaczęło się od wrzutki z prawej flanki. Po niej to Hiszpan Jesus Alfaro przyjął na klatkę piersiową, po czym trafił pewnie do siatki, a kibice zaczęli wielkie świętowanie.

Gol Alfaro w meczu Wisła - Piast na 2:0

Tymczasem w drugiej połowie zaczął grać Piast. W 54 minucie padła bramka kontaktowa - a jakże po dośrodkowaniu. Dzięki centrze z rzutu rożnego połowę strat odrobił Ariel Mosór. Stoper uderzył z bliska głową.

Piast w końcówce mógł wyrównać, ale i stracić kolejnego gola. Żaden z tych scenariuszy się nie ziścił. Wisła jako drużyna z 1 ligi wywalczyła więc sensacyjny awans do finału i 2 maja zagra o trofeum.

- Najwidoczniej nie zasłużyliśmy na to - komentował w Polsacie Sport Extra kapitan Piasta Jakub Czerwiński.

Gol Mosóra w meczu Wisła - Piast na 2:1

Trwa walka o powołanie do reprezentacji Polski na Euro 2024. Na liście selekcjonera Michała Probierza jest przeszło sto nazwisk! Nie brakuje nastolatków. Oto najmłodsi kandydaci z największymi szansami na bilet. Który z nich będzie takim objawieniem na turnieju jak Bartosz Kapustka u Adama Nawałki we Francji w 2016 roku?

Najmłodsi kandydaci do kadry reprezentacji Polski na Euro 20...