Piotr Tymczak
Piłkarze Wisły Kraków pierwszy raz w tym sezonie wygrali trzeci mecz z rzędu. Krakowianie są w dobrej formie i wciąż mają szanse na czwarte miejsce, które daje awans do europejskich pucharów. Pierwszą bramkę zdobył Carlos Lopez, ale w drugiej połowie zobaczył żółtą kartkę i nie zagra w kolejnym meczu z Lechem Poznań. Kolejne dwa gole strzelił w końcówce Rafał Boguski.

Wisła przystąpiła do tego meczu z dwupunktową przewagą nad Zagłębiem. Krakowianie wciąż mogli myśleć o czwartym miejscu dającym europejskie puchary, ale potrzebowali zwycięstwa. „Miedziowi" też przyjechali z zamiarem wywiezienia punktów i zajęcia na koniec jak najwyższej lokaty.

Goście szybko pokazali, że nie przybyli do Krakowa się bronić. Pierwszą okazję na bramkę miał w 10 minucie Alan Czerwiński, który strzelił obok słupka. W odpowiedzi akcję przeprowadzili wiślacy, ale niecelnie, też obok słupka, strzelał Jesus Imaz.

W 23 minucie bliskie objęcia prowadzenia było Zagłębie. Po uderzeniu z dystansu Pawła Żyry piłka odbiła się od poprzeczki.

Swojej szansy szukali też piłkarze „Białej Gwiazdy”, ale długo brakowało im wykończenia. W końcu w 34 minucie przeprowadzili odpowiednią akcję. Pol Llonch podał do Nikoli Mitrovicia, ten odegrał do Carlosa Lopeza, który pewnym strzałem dał wiślakom prowadzenie. To było 24 trafienie Hiszpana w tym sezonie.

Wiślacy dobrze zaczęli po przerwie. Bliski zdobycia bramki był Jakub Bartkowski. Później krakowianie mieli świetną okazję na 2:0. Lopez nie podał jednak lepiej ustawionemu Imazowi, tylko strzelał i obronił Dominik Hładun. Bramkarz Zagłębia był też na miejscu po strzale Lloncha, a później uratował swój zespół po uderzeniu z bliska Rafała Boguskiego.

W 83 minucie krakowianie zadali decydujący cios. Kamil Wojtkowski podał do Lloncha, ten strzelił, piłka odbiła się od słupka, a później Boguski wepchnął ją do siatki.

Na tym nie koniec. W ostatniej minucie Boguski zdobył kolejnego gola. Piłkę podał Tomasz Cywka, a Boguski „główką" skierował ją do bramki.

Wiślacy cieszyli się więc z wygranej i wciąż mają nadzieje na wywalczenie awansu do europejskich pucharów. Teraz przed nimi ważny mecz w niedzielę u siebie z Lechem Poznań. W tym spotkaniu nie będzie mógł wystąpić najlepszy strzelec Wisły i ekstraklasy Lopez, bowiem w spotkaniu z Zagłębiem zobaczył żółtą kartkę, czwartą w tym sezonie.

Wisła Kraków – Zagłębie Lubin 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Lopez 34, 2:0 Boguski 83, 3:0 Boguski 90.
Wisła: Cuesta – Arsenić, Wasilewski, Velez, Bartkowski – Mitrović, Cywka, Llonch (89 Basha) – Halilović (77 Wojtkowski), Lopez, Imaz (65 Boguski).
Zagłębie: Hładun – Czerwiński, Guldan, Balić, Pietrzak – Tosik (65 Pawłowski), Matuszczyk, Jagiełło – Starzyński, Woźniak (46 Mares), Żyra (81 Tuszyński).
Sędziowali: Dominik Sulikowski (Gdańsk) oraz Radosław Siejka (Łódź) i Bartosz Heinig (Gdańsk).
Żółte kartki: Arsenić (58, faul), Lopez (61, faul), Llonch (80, niesportowe zachowanie) - Jagiełło (24, faul), Tosik (35, faul)
Widzów: 7063

Tu znajdziesz więcej najnowszych informacji o piłkarzach Wisły Kraków

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Sportowy24.pl w Małopolsce

ZOBACZ KONIECZNIE:

Materiał oryginalny: Carlitos trafia, Boguski poprawia i Wisła Kraków dalej walczy o europejskie puchary [ZDJĘCIA] - Dziennik Polski