Wojciech Konończuk
Jagiellonia spadła na siódme miejsce w tabeli CLJ U-19
Jagiellonia spadła na siódme miejsce w tabeli CLJ U-19 Wojciech Wojtkielewicz
Powinniśmy ten przynajmniej zremisować, a nawet pokusić się o zwycięstwo, gdybyśmy byli skuteczniejsi - ocenia wyjazdowe spotkanie z Zagłębiem Lubin trener Jagiellonii Białystok Marek Wasiluk. W 21. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-19 Żółto-Czerwoni ulegli na wyjeździe Miedziowym 0:1. Bramkę na wagę triumfu gospodarzy strzelił w 29. minucie Odyseusz Sygieniewicz.

Wydawać by się mogło, że lubinianie, którzy oprócz zdobytej po stałym fragmencie gry bramki mieli też dwa rzuty karne (pierwszego przestrzelili, a drugi obronił Miłosz Piekutowski), wygrali zasłużenie. Tak jednak nie było.

- Szczególnie w drugiej połowie był to nasz najlepszy mecz w tej rundzie i jeden z najlepszych w całym sezonie - ocenia w klubowych mediach trener Marek Wasiluk. - W pierwszej połowie mieliśmy trochę problemów z kreowaniem sytuacji. Bardzo dobrze jednak broniliśmy się, przeprowadzaliśmy też dobre kontrataki, które mogliśmy zakończyć dwoma lub nawet trzema bramkami. Po zmianie stron na boisku była absolutna nasza dominacja. Graliśmy świetnie, ale brakowało nam skuteczności - dodaje.

Centralna Liga Juniorów U-19: 6 kwietnia mecz Jagiellonia - Cracovia

Szkoleniowiec Żółto-Czerwonych miał też uwagi do sędziowania.

- Generalnie, na boisku było bardzo dużo złych emocji i kontrowersji. Z mojej perspektywy oba rzuty karne dla Zagłębia były bardzo wątpliwe - zaznacza opiekun Jagi.

6 kwietnia (czwartek) Jagiellonia zagra u siebie z Cracovią. Początek spotkania o godz. 11 na stadionie przy ul. Elewatorskiej 4.

WYNIKI 21. KOLEJKI

• Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 1:0 (1:0). Bramka: 1:0 - Sygieniewicz (29).
  • Jagiellonia: Piekutowski - Zabielski, Kruszewski, Krasiewicz (85. Podczarski), Żakiewicz (75. Skowronek), Mościcki, Stypułkowski (70. Protaziuk), Jaroszuk (46. Ptasiński), K. Andrzejkiewicz (65. Piórkowski), Ziętek (46. Bernatowicz), Rybak.
  • Arka Gdynia - Korona Kielce 3:2, Śląsk Wrocław - Lech Poznań 1:4, Raków Częstochowa - Wisła Kraków 1:0, Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:6, Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 3:2, MKS Polonia Warszawa - Miedź Legnica 5:1, Cracovia Kraków - Escola Varsovia Warszawa 1:2.