Cerrad Czarni Radom już w środę zagrają w Zawierciu z tamtejszym Aluronem Virtu Wartą pierwszy mecz w rywalizacji o miejsca 9-10 PlusLigi

Michał Nowak
W fazie zasadniczej, Cerrad Czarni Radom pokonali w Zawierciu Aluron Virtu Wartę 3:2. Michał Nowak
Sezon 2017/2018 w siatkarskiej PlusLidze dobiega już końca. Przed siatkarzami Cerradu Czarnych Radom dwa ostatnie pojedynki o miejsca 9-10. Pierwszy już dziś w Zawierciu.

Przypomnijmy, do samego końca fazy zasadniczej radomscy siatkarze walczyli o ósme miejsce, które dawałoby możliwość rywalizacji na koniec sezonu w dwumeczu o pozycje 7-8.

Ostatecznie, Cerrad Czarni spadli na dziewiątą lokatę. Spowodowała to piątkowa przegrana po tie-breaku z Onico Warszawa oraz wygrana Cuprum Lubin nad GKSKatowice 3:1. W efekcie ekipa z Lubina wyprzedziła radomian w tabeli o dwa „oczka” i to ona zajęła ósmą pozycję. Podopiecznym trenera Roberta Prygla pozostaje więc już walka o miejsca 9-10.

Rywalem będzie drużyna beniaminka PlusLigi, Aluronu Virtu Warty Zawiercie, która wskoczyła na dziesiątą pozycję po wygranej w ostatniej serii gier nad BBTS-em Bielsko-Biała.

Rywalizacja o miejsca 9-10 odbywa się na zasadzie dwumeczu. Gospodarzem pierwszego spotkania jest zespół, który po fazie zasadniczej zajął niższe miejsce, a więc w tym przypadku Aluron Virtu Warta Zawiercie. Rewanż odbędzie się w Radomiu (piątek, 20 kwietnia, godzina 18).

Jeżeli po zakończeniu drugiego spotkania stan rywalizacji w meczach będzie wynosił 1:1 to, bez względu na iloraz w setach, o wygraniu rywalizacji zadecyduje „złoty set”.

Obie drużyny rywalizowały ze sobą dwukrotnie w fazie zasadniczej. W pierwszym pojedynku podopieczni trenera Roberta Prygla prowadzili 2:0, a ostatecznie wygrali po tie-breaku w meczu rozgrywanym w Zawierciu. W rewanżu rozegranym w Radomiu, Cerrad Czarni byli już zespołem zdecydowanie lepszym i wygrali bez straty seta.

- Obojętnie z kim zagramy, to chcemy z nim wygrać. Ostatnie dwa mecze zawsze lepiej kończyć wygraną niż porażką - skomentował po meczu z Onico Robert Prygiel, szkoleniowiec Cerradu Czarnych Radom.

Początek meczu Aluron Virtu Warta Zawiercie - Cerrad Czarni Radom w środę, 18 kwietnia, o godzinie 18 w hali przy ulicy Blanowskiej w Zawierciu.