Chemik Police wygrał z KSZO, ale znów stracił seta [zdjęcia]

(paz)
Madelaynne Montano zdobyła 15 pkt przy skuteczności 50 proc.
Madelaynne Montano zdobyła 15 pkt przy skuteczności 50 proc. Andrzej Szkocki
Mistrzynie Polski wygrały we własnej hali 3:1 z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w meczu 5. kolejki Orlen Ligi siatkarek.

Chemik Police - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 (25:13, 25:15, 21:25, 25:14)

Chemik: Wołosz (2), Montano (15), Blagojević (9), Smarzek (18), Gajgał-Anioł (6), Bednarek-Kasza (10), Krzos (l.) oraz Bełcik (4), Zaroślińska, Stysiak (2), Abramajtys, Jagieło (1).

MVP: Aleksandra Krzos.

Trener Jakub Głuszak dokonał kilku zmian w składzie Chemika. Wystąpiły zawodniczki, które dotąd rzadziej pojawiały się na parkiecie. Zabrakło m.in. kontuzjowanej Anny Werblińskiej. Zastępowały ją Malwina Smarzek (bardzo udany występ - 18 pkt przy skuteczności 60 proc.) i Jelena Blagojević.

Wszystkie trzy wygrane przez Chemik sety to pokaz dominacji mistrzyń Polski. Tym bardziej zaskakująco dla kibiców wyglądał trzeci set, w którym do stanu 18:18 trwała zacięta walka o każdy punkt. I co ciekawe, to młody zespół z Ostrowca w nerwowej końcówce zachował więcej zimnej krwi. Policzanki popełniały błędy i łatwo oddawały rywalkom kolejne punkty. W czwartej partii Chemik zaczął od 3:0 i nie oddał już prowadzenia. Mecz zakończył atak po prostej Madelaynne Montano.

Mistrzynie Polski przynajmniej do dzisiejszego meczu Budowlanych Łódź znów są liderem. Policzanki wygrały wszystkie mecze, ale tylko w dwóch z nich nie dały sobie urwać seta.

Pozostałe wyniki 5. kolejki: Muszynianka Muszyna - ŁKS Łódź 3:2, PTPS Piła - Developres SkyRes Rzeszów 3:2, Atom Trefl Sopot - Impel Wrocław 1:3, Pałac Bydgoszcz - Legionovia Legionowo 3:0, Budowlani Łódź - BKS Bielsko-Biała (mecz w poniedziałek), Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Budowlani Toruń (23 listopada).

Mecz Rumunia - Polska

Zdjęcia z meczu Rumunia - Polska 0:3 [GALERIA]

Materiał oryginalny: Chemik Police wygrał z KSZO, ale znów stracił seta [zdjęcia] - Głos Szczeciński