Chojniczanka Chojnice lepsza od Pogoni Szczecin w nietypowym sparingu

KM
Piotrhukalo
Piłkarze Chojniczanki Chojnice wygrali w Szczecinie z tamtejszą Pogonią 4:2 w meczu sparingowym. Spotkanie podzielone było na... tercje.

Dla chojniczan był to drugi sparing w letnim okresie przygotowawczym. W pierwszym również mierzyli się z drużyną z Lotto Ekstraklasy, przegrywając 2:3 z Lechią Gdańsk. Teraz przyszła kolej na Pogoń, a więc siódmą drużynę minionego sezonu.

Spotkanie odbywało się w nietypowy sposób, podzielone było bowiem na... tercje. Piłkarze grali trzy razy po 45 minut. Starcie zaczęło się bardzo dobrze dla Chojniczanki, która już w szóstej minucie wyszła na prowadzenie. Paweł Zawistowski precyzyjnym strzałem wykończył akcję skrzydłem Krzysztofa Drzazgi.

Już w piętnastej minucie było 2:0. Tym razem strzałem po długim rogu piłkę w siatce umieścił Tomasz Mikołajczak. Przez pozostałą część pierwszej odsłony przyjezdni kontrolowali przebieg spotkania i kilka razy zagrozili jeszcze bramce rywali, głównie po strzałach Zawistowskiego z dystansu.

W drugiej tercji sprawy przybrały zupełnie inny obrót. Od początku to Pogoń była lepsza, co udokumentowała w 60 minucie, gdy Radosława Janukiewicza pokonał Łukasz Zwoliński. Minęło kolejnych siedem minut i było już 2:2. W polu karnym sfaulowany został Kamil Drygas, a "jedenastkę" wykorzystał Zwoliński. Janukiewicz był blisko obrony uderzenia napastnika, ale piłka trafiła jednak do siatki.

Wynik 2:2 utrzymał się do końca tercji. Jednak już po trzech minutach trzeciej odsłony ponownie na prowadzeniu znalazła się Chojniczanka. Tym razem bramkę zdobył Jakub Bąk. W tej odsłonie, podobnie jak w pierwszej, chojniczanie mieli przewagę. Z czasem Pogoń zaczęła straszyć Chojniczankę strzałami z dystansu, jednak mecz "zabił" w 118 minucie Piotr Kieruzel, zdobywając bramkę po wrzutce z rzutu rożnego.

Następny sparing Chojniczanka rozegra w najbliższą sobotę z Finishparkietem Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. Mecz rozegrany zostanie w Chojnicach i będzie to ostatni sprawdzian przed inauguracją sezonu w I rundzie Pucharu Polski.

Pogoń Szczecin - Chojniczanka Chojnice 2:4 (0:2) (2:2)
0:1 – Paweł Zawistowski (6′)
0:2 – Tomasz Mikołajczak (15′)
1:2 – Łukasz Zwoliński (60′)
2:2 – Łukasz Zwoliński (67′ – z rzutu karnego)
2:3 – Jakub Bąk (93′)
2:4 – Piotr Kieruzel (118′)

Chojniczanka: Radosław Janukiewicz – Wojciech Lisowski (60′ Bartosz Skowron), Michał Markowski, Piotr Kieruzel (60′ Tomasz Boczek), Przemysław Pietruszka – Jacek Podgórski (60′ Adam Ryczkowski), Oskar Paprzycki (75′ Wojciech Zyska), Paweł Zawistowski (75′ Rafał Grzelak), Andrzej Rybski (75′ Jakub Bąk), Krzysztof Drzazga (70′ Jakub Biskup) – Tomasz Mikołajczak (75′ Emil Drozdowicz). Grali także: Dominik Piechowski, Mateusz Borowski

Pogoń: Łukasz Załuska (91 Adrian Henger) – Cornel Râpă (91 Marcel Stefaniak), Sebastian Rudol (91 Błażej Chouwer), Jarosław Fojut (91 Szymon Jopek), Hubert Matynia (46 Sebastian Kowalczyk, 112 Kamil Drygas) – Marcin Listkowski (87 Rafał Maćkowski), Kamil Drygas (68 Tomasz Hołota), Rafał Murawski (79 Mate Cincadze), Dawid Kort (91 Damian Pawłowski), Ricardo Nunes (91 Jakub Piotrowski) – Łukasz Zwoliński (91 Seiya Kitano)