Chojniczanka zagra w drugiej rundzie Pucharu Polski. Wda Świecie już za burtą

Tomasz Malinowski
Paweł Zawistowski, po operacji kolana, wrócił do gry w dobrej dyspozycji. A strzałem z rzutu wolnego zdobył ważną kontaktową bramkę Monika Smól
Ze zmiennym szczęściem rywalizowały w 1. rundzie rozgrywek o piłkarski Puchar Polski dwa zespoły z regionu. Pierwszoligowa Chojniczanka pokonała 3:2 w Kołobrzegu miejscową Kotwicę, z kolei Wda na własnym boisku uległa, po dogrywce,drugoligowej Puszczy Niepołomice.

Oba spotkania, zarówno to w Kołobrzegu i w Świeciu miały emocjonujący, a w końcówce bardzo dramatyczny przebieg. Chojniczanie źle weszli w mecz. Już w 13 min. stracili bramkę po strzale byłego zawodnika Olimpii Grudziądz - Bartlewskiego. Choć optyczna przewaga była po stronie podopiecznych Macieja Bartoszka, to kolejny był dziełem gospodarzy, a strzelił go kolejny wakacyjny nabytek - Szywacz. Goście szybko jednak zwarli szeregi i jeszcze przed przerwą Paweł Zawistowski precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego zdobył kontaktowego gola. W drugiej połowie miejscowa Kotwica zaciekle broniła jednobramkowej przewagi. Ale nie starczyło sił i wytrwałości. Najpierw Jakub Biskup, nowy nabytek Chojny wyrównał, a w doliczonym czasie Andrzej Rybski dał wygraną pierwszoligowcowi.

W Świeciu miejscowa Wda marzyła o przebrnięciu pierwszej rundy i ewentualnej grze w kolejnej z zespołem z ekstraklasy. Ale to goście wywalczyli awans. Już do przerwy objęli prowadzenie. Potem drużyna Grzegorza Wódkiewicza goniła wynik i w 84 min. udało się wyrównać niezawodnemu [/b]Maciejowi Rożnowskiemu. W dogrywce, niestety, goście zdobyli zwycięskiego gola.

W poniedziałek odbędzie się losowanie 2. rundy rozgrywek.

Kotwica Kołobrzeg -Chojniczanka 2:3 (2:1). Bramki: Sebastian Bartlewski (13), Remigiusz Szywacz (40) - Paweł Zawistowski (43), Jakub Biskup (82), Andrzej Rybski (90)

CHOJNICZANKA: Dumieński - Podgórski, Kieruzel, Lisowski, Mrozik - Zawistowski, Grzelak - Jakóbowski (63. Biskup), Rybski, Niedziela - Mikita (59. Kozłowski).

Żółte kartki: Sochań, Bartlewski, Jagiełło - Mrozik.

Sędziował: Konrad Aluszyk (Gorzów Wielkopolski).

Wda Świecie - Puszcza Niepołomice 1:2 po dogrywce
Bramki: Maciej Rożnowski (84) - Daniel Barbus (27), Filip Wójcik (94)

Wda:Zapała - Kiełpiński, Urbański, Kocieniewski, Lipiński - Maliszewski (61. Retlewski), Wenerski, Brzeziński, Czerwiński, Siekirka (61. Kwasigroch) - Rożnowski.

Żółte kartki: Wenerski, Czerwiński - Uwakwe, Łączek.

Sędziował: Łukasz Karski (Słupsk).

Materiał oryginalny: Chojniczanka zagra w drugiej rundzie Pucharu Polski. Wda Świecie już za burtą - Gazeta Pomorska