Cracovia - Siarka Tarnobrzeg. Trener Jacek Zieliński zrobił przegląd kadr

Jacek Żukowski
cracovia.pl
Piłkarze Cracovii zmierzyli się w sparingu w Rącznej z II-ligową Siarką Tarnobrzeg. Zagrali ci zawodnicy, którzy nie mieli okazji pokazać się w pierwszym wiosennym meczu z Górnikiem Zabrze (2:0) oraz ci, którzy zagrali w nim krótko jak Siplak, Kakabadze, Jodłowski, Myszor, Makuch.

Debiutowali Arttu Hoskonen i Mateusz Bochnak, pozyskani zimą przez „Pasy”. Co ciekawe, Siarka zdobyła prowadzenie po strzale zawodnika testowanego. Zespół z ekstraklasy wcale nie dominował, choć bramkę próbował zdobyć nowy nabytek „Pasów” - Bochnak. Patryk Makuch też nie pokonał Śpiewaka.

Wreszcie po blisko godzinie gry do wyrównania doprowadził Jakub Myszor po składnej akcji. Dla trenera Jacka Zielińskiego był to przegląd kadr, w drugiej połowie wpuścił na boisko kolejnych zawodników. Jeden z rezerwowych, Kacper Śmiglewski, który dobrze spisywał się w tureckich sparingach, po indywidualnej akcji w której minął kilku rywali, zdobył gola na 2:1. Potem mógł jeszcze podwyższyć wynik, ale o jego główce piłka minęła bramkę.

Cracovia – Siarka Tarnobrzeg 2:1 (0:1)
Bramki: 0:1 zawodnik testowany 15, 1:1 Myszor 59, 2:1 Śmiglewski 79
Cracovia: Hrosso (46 Madejski) – Hoskonen, Pieńczak (46 Bracik), Siplak (46 Strózik) – Kakabadze (60 Kapek), Jodłowski (60 Wiśniewski), Oshima, Zaucha – Myszor, Bochnak (60 Stachera) – Makuch (46 Śmiglewski).
Siarka: Muzyk – testowany (46 Bieniarz), Bierzało, Stefanik - Kwaśniewski, Kaliniec (46 Tyl), Cichoń, Sulkowski (46 testowany) - Cichocki, Zawiślak, testowany. W II połowie grali także: Jacenko, Mróz, Hrnciar, Czmełenko, testowany, testowany.