Bartosz Głąb
Lionel Messi i Cristiano Ronaldo oglądający mecz Al Nassr - Inter Miami.
Lionel Messi i Cristiano Ronaldo oglądający mecz Al Nassr - Inter Miami. Screen BeIN Sports.
Crisiano Ronaldo z powodu kontuzji nie mógł wystąpić w "Last Dance" rozgrywanym w Arabii Saudyjskiej. Ze względu na brak Portugalczyka w meczu Riyadh Season Cup, tylko na ławce rezerwowych zasiadł Lionel Messi. Al Nassr już w pierwszym kwadransie prowadziło 3:0 po trzech pięknych trafieniach. Aymeric Laporte strzelił gola z ponad połowo boiska. W drugiej połowie Saudyjczycy zdobyli kolejne trzy bramki i wielki hit zakończył się zwycięstwem gospodarzy 6:0.

Cristiano Ronaldo i Lionel Messi poza pierwszymi składami w "Last Dance"

Mecz był nazywany "Last Dance", gdyż miało to być jedno z ostatnich (jeśli nie ostatnie) spotkanie Cristiano Ronaldo z Lionelem Messim na boisku. Jednak Portugalczyk dwa tygodnie temu doznał kontuzji, która uniemożliwiła mu występ w niezwykle prestiżowym spotkaniu towarzyskim. Prawdopodobnie z racji gwiazdora Al-Nassr, na ławce rezerwowych zasiadł Lionel Messi, który poprzednie spotkania sparingowe rozpoczął od pierwszej minuty. W barwach Inter Miami zagrali między innymi Luis Suarez, Sergio Busquets i Jordi Alba.

Saudyjczycy rozpoczęli spotkanie piorunująco. Już w 3. minucie Otavio dostał piłkę w polu karnym przeciwników i precyzyjnym uderzeniem pokonał bramkarza amerykańskiej drużyny. Siedem minut później było już 2:0. Tym razem po pięknej i widowiskowej akcji Anderson Talisca podwyższył na 2:0.

W 12. minucie padła zdecydowanie najpiękniejsza bramka spotkania. Arbiter odgwizdał faul na korzyść Al Nassr na ich połowie. Do wykonania rzutu wolnego podszedł Aymeric Laporte i z około 65 metrów kopnął na bramkę Interu Miami. Ustawiony wysoko Drake Callender nie zdążył wrócić między słupki i po niemal kwadransie gospodarze prowadzili różnicą trzech bramek.

W kolejnych minutach przewaga Saudyjczyków była wyraźna, a kolejne bramki padły po przerwie. Najpierw w 51. minucie skutecznie rzut karny wykorzystał Anderson Talisca, potem na 5:0 podwyższył Mohammed Maran, a w 73. minucie hat-tricka skompletował 30-letni Talisca.

W 84. minucie na murawie pojawił się Lionel Messi. Jednak Inter Miami był całkowicie rozbity i nawet nie próbował atakować. Do ostatniej minuty Al Nassr rozgrywało piłkę i mecz skończył się zwycięstwem Saudyjczyków 6:0.