Michał Nowak
Fragment meczu Cerrad Czarni Radom - Ślepsk Suwałki.
Fragment meczu Cerrad Czarni Radom - Ślepsk Suwałki. Tadeusz Klocek
Siatkarze Cerradu Czarnych Radom pokonali w meczu sparingowym pierwszoligowy Ślepsk Suwałki 3:1.

Cerrad Czarni Radom - Ślepsk Suwałki 3:1 (25:21, 25:15, 25:27, 25:20)
Cerrad Czarni: Giger, Filip, Rybicki, Fornal, Ostrowski, Huber, Ruciak (libero) oraz Wasilewski (libero), Żygałow, Żalinski, Kwasowski
Ślepsk: Gonciarz, Szwaradzki, Skrzypkowski, Kapajew, Sapiński, Siek, Filipowicz (libero) oraz Rudziewicz, Laskowski

Dla radomian było to trzecie spotkanie kontrolne w okresie przygotowawczym do sezonu 2018/19. Po wyrównanym początku, gospodarze z minuty na minutę powiększali przewagę. Po paru błędach przyjezdnych było 14:10, a kilka chwil później po ataku Jakuba Rybickiego 18:12. W końcówce przewaga nieco stopniała, ale i tak wynik nie był zagrożony i podopieczni trenera Roberta Prygla triumfowali w odsłonie otwarcia.

Cerrad Czarni postawili na mocną zagrywkę i to dawało efekty na początku drugiej partii. Pierwszoligowiec z Suwałk nie potrafił poradzić sobie z serwisami Michała Filipa, a potem Tomasza Fornala. Nie dziwił więc wynik - 11:5, a kilka chwil później 16:8. Tę znaczną przewagę miejscowi utrzymali do końca tej odsłony, którą wygrali po skutecznym ataku Filipa z przechodzącej.

Trener Robert Prygiel zdecydował się od początku trzeciego seta na zmiany w składzie. W miejsce Michała Filipwa, Jakuba Rybickiego i Tomasza Fornala pojawili się Maksym Żygałow, Wojciech Żalinski i Kamil Kwasowski. Goście lepiej zaczęli tę partię osiągając kilka "oczek" przewagi, którą potem utrzymywali. Dopiero w końcówce Cerrad Czarni odrobili stratę, mieli piłki setowe, ale ostatecznie goście wygrali tę odsłonę po ataku Patryka Szwaradzkiego.

Po paru błędach gości na początku seta numer cztery było już 5:2. Radomianie w kolejnych minutach kontrolowali przebieg gry. Znowu robili sporo krzywdy rywalom zagrywką i zbudowali pokaźną przewagę, którą dowieźli do końca tego spotkania wygrywając

Materiał oryginalny: Czterosetowy pojedynek sparingowy Cerradu Czarnych z pierwszoligowym Ślepskiem Suwałki. Zwycięstwo radomian - Echo Dnia Radomskie