Czwarte miejsce Michała Bryla w Klagenfurcie

Michał Nowak
Michał Bryl (w czerwonej koszulce) w duecie z Bartoszem Łosiakiem zajął czwarte miejsce na turnieju w Klagenfurcie. worldtour.2016.fivb.com
Michał Bryl, zawodnik Radomskiego Centrum Siatkarskiego Czarni wystąpił w Klagenfurcie w parze z Bartoszem Łosiakiem w turnieju Major Klagenfurt.

Polacy rozpoczęli zmagania w Niemczech od zwycięstwa 2:0 nad brazylijską parą Ricardo/Andre. W drugiej potyczce biało-czerwoni zmierzyli się z Amerykaninami Allenem i Brunnerem. Mecz zakończył się zwycięstwem naszych siatkarzy bez straty seta. W ostatnim starciu fazy grupowej Bryl i Łosiak zmagali się z duetem z Holandii Nummerdor/Varenhorst. Rywale dobrze rozpoczęli to spotkanie wygrywając partię otwarcia. Mecz był bardzo zacięty i zakończył się dopiero po tie-breaku wygraną Polaków do 13., dzięki czemu awansowali oni bezpośrednio do drugiej rundy fazy pucharowej.

W 1/8 finału duet z Polski grał z Rosjanami Liaminem i Barsukiem. Przeciwnicy postawili trudne warunki, ale ostatecznie to Bryl i Łosiak wygrali w setach do 19 i 18.

W kolejnej rundzie na drodze biało-czerwonych stanął kolejny duet z Rosji. Dwa pierwsze sety były wyrównane, ale w tie-breaku inicjatywa należała już do naszych siatkarzy.

Niestety w półfinale zwycięska seria Michała Bryla i Bartosza Łosiaka została przerwana. Najpierw w pojedynku o awans do finału przegrali z Brazylijskim duetem Guto/Saymon 0:2, a w starciu o brąz ulegli Kanadyjczykom Schalk/Saxton po zaciętym meczu i tie-breaku.

Michał Bryl na co dzień występuje w duecie z innym siatkarzem RCS Czarni, Kacprem Kujawiakiem.

Wyniki:
Faza grupowa:
Łosiak/Bryl - Ricardo/Andre (Brazylia) 2:0 (21:17, 21:17),
Łosiak/Bryl - Allen/Brunner (USA) 2:0 (21:16, 21:18),
Nummerdor/Varenhorst (Holandia) - Bryl/Łosiak 1:2 (21:19, 18:21, 13:15).

1/8 finału: Łosiak/Bryl - Liamin/Barsuk (Rosja) 2:0 (21:19, 21:18).
Ćwierćfinał: Łosiak/Bryl - Stojanowskij/Jarzutkin (Rosja) 2:1 (21:19, 18:21, 15:8).
Półfinał: Łosiak/Bryl - Guto/Saymon (Brazylia) 0:2 (16:22, 22:24).
O trzecie miejsce: Łosiak/ Bryl - Schalk/Saxton (Kanada) 1:2 (21:23, 21:17, 12:15).

Materiał oryginalny: Czwarte miejsce Michała Bryla w Klagenfurcie - Echo Dnia Radomskie