5 z 5
Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze. Po ostatnim zdjęciu przejdziesz na i.pl.
Poprzednie
Przejdź na i.pl
Przesuń w prawo aby przejść na i.pl
Zieloni jeszcze do końca roku mają wyjazdy na dwa najmniej...

Czy Warta Poznań wygra jakiś mecz w PKO Ekstraklasie do końca 2021 roku? Łatwo nie będzie. Sprawdzamy terminarz Zielonych

Pogoń Szczecin - Warta Poznań, sobota, 18 grudnia, g. 15, transmisja Canal+ Sport

Zieloni jeszcze do końca roku mają wyjazdy na dwa najmniej gościnne stadiony w tym sezonie, gdzie nikomu nie udało się jeszcze zwyciężyć. Najpierw przyjadą na stadion przy Bułgarskiej, gdzie Lech do tej pory w lidze zanotował sześć zwycięstw, dwa remisy, a bilans goli ma 19-2. Żeby tego było mało, potem Wartę Poznań czeka wyjazd do Szczecina, gdzie na siedem spotkań Pogoń sześć wygrała i zanotowała tylko jeden remis, przy bilansie bramkowym 18-5. Wywiezienie jakichkolwiek punktów z tych stadionów może natchnąć ekipę Szulczka do tego, że wiosną uda się skutecznie powalczyć o utrzymanie w lidze, ale będzie to szalenie trudne.

Na czym budować motywację w tym ostatnim spotkaniu w 2021 roku? Na pewno na pierwszym meczu obu drużyn w Grodzisku Wlkp. z 2. kolejki obecnych rozgrywek i spotkaniu z poprzedniego sezonu. Wtedy ekipa Piotra Tworka w Szczecinie potrafiła zremisować 1:1 po bramce Makany Baku. A na początku obecnego sezonu Zieloni grali z Pogonią i od 11. minuty grali w 10 w polu po czerwonej kartce dla Łukasza Trałki. Dwie minuty później gola dla Portowców strzelił Kamil Drygas. Warta się jednak nie poddała i potrafiła wywalczyć remis golem w 85. minucie autorstwa Roberta Ivanova, oddając tylko jeden celny strzał w meczu. Oby tyle szczęścia dopisywało też Zielonym w końcówce 2021 roku, bo terminarz dla zespołu Dawida Szulczka jest bardzo wymagający.

Warta Poznań nie będzie mieć łatwo. Czas na derby Poznania:

Zwolni się numer w Realu dla Mbappe? Media: Legenda odchodzi z klubu

Wrzosek rozbił Szpilkę w kilkanaście sekund! Głośne wsparcie od kibiców Legii

Gladiator w kategorii Odkrycie Sezonu w Superlidze będzie nosił imię Pawła Kotwicy