Jakub Maj
Jakub Maj
Vitesse/Twitter
W dzisiejszym meczu FC Groningen - Vitesse, dwóch Polaków miało szansę zadebiutować w drużynie gości. Kacper Kozłowski oraz Bartosz Białek zaczęli mecz w pierwszym składzie holenderskiego zespołu, a ich występ bardzo spolaryzował opinię holenderskich kibiców. Sympatycy Vitesse bardzo chwalą Kozłowskiego, natomiast na Białku nie zostawiają suchej nitki.

Kacper Kozłowski od samego początku był bardzo aktywny, pokazywał się do gry i "szukał piłki". Holenderskim kibicom bardzo przypadła do gustu zwrotność oraz szybkość młodego zawodnika. Na Twitterze ukazało się wiele wpisów doceniających występ Polaka.

Kozłowski to spory atut. Świetny gracz. Szybkie podanie. Sprytny - @beardsley_NL

Kozłowski bardzo dobry mecz jak na razie najlepszy w drużynie. Dużo otwierających podań, przechwytów. Miał też kilka okazji na asystę ale koledzy pudłowali. W obronie kilka kluczowych zagrań blokujących kontry. Udane dryblingi, ocena 7.1 sofascore 2 najlepsza w drużynie - @Aduurek

Do 45 minuty naprawdę dobry występ Kacpra Kozłowskiego z Groningen. Bez dużych błędów, sporo fajnych przerzutów/ podań przecinających formacje rywali + prawie asysta - @MateuszPerek

Gorzej było z oceną występu Bartosza Białka. Napastnik zmarnował mnóstwo dogodnych sytuacji i nie był tak widoczny jak pozostali koledzy z drużyny. Według wielu, 20-latek był najgorszym zawodnikiem na boisku.

Kozłowski mega plus w tym meczu. Gorzej z Białkiem. Milion sytuacji i żadnej bramki (raz miał mega pecha, bo mu z lini obrońca wybił) - @Trapattoni77

Pięć strzałów Białka w pierwszej połowie meczu z Groningen i zero celnych, a jeden strzał - po którym nabawił się chyba niegroźnego urazu - wyglądał przekomicznie - @M_Monski

Ostatecznie Vitesse wygrało 1:0 po bramce w 77. minucie. Białek zagrał pełne 90 minut, natomiast jego młodszy kolega zszedł w 81. minucie.