Debiut Sebastiana Szymańskiego zwieńczony wygraną 6:1

Jakub Maj
Jakub Maj
We wtorek 27 lipca Sebastian Szymański dostał szansę debiutu w barwach Feyenoordu. Jego zespół w meczu sparingowym pokonał klub NAC Breda aż 6:1. Polak spędził na boisku 45 minut, ale nie udało mu się zdobyć bramki, ani zanotować asysty.

22 lipca mogliśmy oficjalnie usłyszeć, że holenderski klub Feyenoord Rotterdam wypożyczył młodego reprezentanta Polski do końca sezonu 2022/23 z rosyjskiego Dynamo Moskwa. W nadchodzącym sezonie, ofensywny zawodnik ma szansę pokazania się na europejskiej arenie, co może poskutkować przyśpieszeniem jego piłkarskiej kariery. Feyenoord to renomowany europejski klub, który kilka miesięcy temu był finalistą Ligi Konferencji Europy.

W dzisiejszym sparingu Szymański wystąpił od pierwszej minuty i zagrał całą pierwszą połowę. Mimo wysokiej wygranej ze słabszym rywalem, Polakowi nie udało się wpisać na listę strzelców, ale według doniesień holenderskich obserwatorów tego spotkania, kibice są zachwyceni występem Szymańskiego.

Kolejny mecz holenderskiej drużyny już 7 sierpnia - Feyenoord zagra z Vitesse na wyjeździe w ramach pierwszej kolejki