Piotr Tymczak
Andrzej Banas
- To był jeden z najlepszych moich występów tutaj - powiedział piłkarz Wisły Kraków Jesus Imaz po wygranych 4:1 derbach z Cracovią.

Jesus Imaz z w derbach zdobył dwie bramki. - Najważniejsze jest zwycięstwo. Także to, że udało mi się zdobyć dwa gole, choć były okazje na więcej trafień – mówił Hiszpan.

- Zdawaliśmy sobie sprawę przed meczem, że Cracovia będzie chciała od początku zaatakować i strzelić bramkę. Przeczekaliśmy ich, przetrzymaliśmy i to nam udało się zdobyć gola – dodał.

Czy to był jego najlepszy występ w barwach Wisły? - Nie wiem czy to był mój najlepszy mecz. Na pewno byłem w nim najskuteczniejszy z tych wszystkich spotkań. Można więc powiedzieć, że to jeden z najlepszych moich występów tutaj – powiedział Imaz. - Można być jeszcze lepszym. Trzeba więc pracować na treningach – dodał.

Derby Krakowa 2017. Kibice Cracovii ostrzelali racami sektor...

Podczas meczu kibice Cracovii rzucali w wiślaków różnymi przedmiotami. Po przerwie ostrzelali fanów Wisły fajerwerkami, rzucali race na murawę. - Pierwszy raz grałem w takim meczu. W spotkaniu z Sandecją u siebie też kibice rywali rzucali różnymi rzeczami, ale nie było aż tak. To co się stało teraz było trochę niebezpieczne. To dziwna sytuacja – skomentował Imaz.

Z powodu odpalania rac i rzucania nimi oraz ostrzału fajerwerkami mecz został przerwany. - To było nam na rękę. Mieliśmy kilka minut odpoczynku i później znów mogliśmy ruszyć do ataku – przyznał Hiszpan.

Wiślaków do wygranej poprowadził trener Radosław Sobolewski. Poprzedni szkoleniowiec Kiko Ramirez został zwolniony po porażce 0:1 z Wisłą Płock. - Na pożegnanie powiedział, że życzy nam wszystkiego najlepszego, życzył nam jak najlepiej w kolejnym meczu. Możemy więc też jemu zadedykować to zwycięstwo – zaznaczył Imaz. Przyznał, że był zaskoczony momentem, w którym podano wiadomość o zwolnieniu Ramireza.

Zapytaliśmy czy Wisła tak dobrze grała, bo zawodnicy mieli też na uwadze, że mecz zapewne ogląda trener Joan Carrillo, który obejmie drużynę od nowego roku. - Zdajemy sobie sprawę, że nowy trener na pewno już nas obserwuje, oglądał ten mecz i wszyscy chcemy jak najlepiej wypaść. To jest naturalne – przyznał Imas.

Materiał oryginalny: Derby Krakowa 2017. Jesus Imaz o derbach: Było niebezpiecznie. Pierwszy raz grałem w takim meczu - Dziennik Polski