Dolnoślązaczki bez punktów w PGNiG Superlidze

Dawid Foltyniewicz
Andrzej Szkocki
W 14. kolejce PGNiG Superligi Kobiet KPR Gminy Kobierzyce przegrał z EKS-em Startem Elbląg 25:28. KPR Jelenia Góra uległ SPR-owi Pogoni Szczecin 24:30.

Szczypiornistki z Kobierzyc dobrze weszły w 2019 rok, dość nieoczekiwanie wygrywając na wyjeździe z SPR-em Pogonią Szczecin (25:24). Podopieczne Edyty Majdzińskiej z drugiej styczniowej delegacji wracały w słabszych humorach. KPR przegrał w Elblągu z miejscowym EKS-em Startem 25:28.

Na początku meczu to jednak zespół z Dolnego Śląska był w stanie utrzymywać prowadzenie i dobrze radzić sobie z grą w osłabieniu. Kilka trudnych rzutów obroniła Monika Ciesiółka, a Mariola Wiertelak skutecznie kończyła kontry. Kilka momentów dekoncentracji sprawiło, że przewagę zyskały gospodynie.

Po przerwie trwała wyrównana walka, ale w ostatnich minutach skuteczniejszy okazał się Start. Na siedem minut przed końcem spotkania elblążanki wygrywały już 25:21. EKS dość spokojnie utrzymał prowadzenie do syreny ogłaszającej koniec starcia.

Do trzech razy sztuka z Dolnoślązaczkami

Pogoń w tym roku mierzyła się jedynie z drużynami z województwa dolnośląskiego. Najpierw szczecinianki musiały uznać wyższość KPR-u Kobierzyce, a następnie Metraco Zagłębia Lubin (26:32). SPR okazał się natomiast lepszy w konfrontacji z KPR-em Jelenia Góra (30:24).

W ostatni weekend od rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet odpoczywały szczypiornistki Metraco Zagłębia. Podopieczne Bożeny Karkut pauzowały za spotkanie z wycofaną z PGNiG Superligi Kobiet Arką Gdynia.

EKS Start Elbląg - KPR Gminy Kobierzyce 28:25 (12:11)

EKS Start: Powaga, Pająk - Balsam 6, Choromańska 3, Świerczek 4, Waga 2, Jędrzejczyk 4, Gadzina, Świerżewska 4, Stapurewicz, Jaszczuk 5.

KPR: Ciesiółka - Jakubowska 5, Kucharska 3, Skalska 4, Wesołowska, Kaźmierska, Wiertelak 3, Mokrzka, Walczak 3, Koprowska 3, Dąbrowska 3, Michalak 1.

SPR Pogoń Szczecin - KPR Jelenia Góra 30:24 (13:12)

SPR Pogoń: Pruenster, Krupa - Płomińska 5, Bozović 6, Cebula 2, Urbańska, Janas 2, Wołoszyk 2, Szynkaruk, Dezić 2, Zawistowska 7, Agbaba 1, Blazević 3.

KPR: Szczurek, Filończuk 1 - Bielecka 3, Oreszczuk 9, Tomczyk 4, Najdek, Jurczyk 3, Załoga 2, Jasińska, Skowrońska, Żukowska 1, Kanicka 1.