Druga porażka PGE Spójni Stargard w FIBA Europe Cup

Jakub Lisowski
Stephen Brown w meczu z KB spadł z parkietu z powodu 5 fauli.
Stephen Brown w meczu z KB spadł z parkietu z powodu 5 fauli. Tadeusz Surma
Ostatnia kwarta przesądziła o zwycięstwa mistrza Kosowa - KB Peja – w Stargardzie. W zespole Spójni nie mógł jeszcze zadebiutować nowy środkowy Adam Łapeta.

Trener Spójni mógł wystawić najsilniejszy skład, który zapewnił weekendową wygraną z Treflem Sopot. I do 30. minuty wszystko było na dobrej drodze. Pierwsze dwie kwarty zacięte, może i częściej na prowadzeniu byli goście, ale to stargardzianie mieli punkt przewagi na długiej przerwie.

W trzeciej kwarcie to gospodarze zaczęli przeważać. Uciekali na 6-8 punktów przewagi i wydawało się, że Spójnia na dobre przejmuje inicjatywę. 2,5 minuty przed końcem odsłony przechwyt Sebastiana Kowalczyka, podanie do Karola Gruszeckiego, który podał do Bena Simonsa. Amerykanin celnie zakończył kontrę i Spójnia prowadziła 59:50. Minutę później Simons trafił trójkę na 62:52.

W ostatniej kwarcie gospodarze długo trzymali skromną przewagę, ale gdy zacięli się w ataku – to goście stopniowo zmniejszali straty i w połowie Justin Davis wsadem znów wyprowadził Kosowian na prowadzenie (70:69).

Spójnia już nie odzyskała prowadzenia. Zawodziła skuteczność, a błędów w rozegraniu było za dużo. Niespełna 2 minuty przed końcem Wesley Gordon trafił spod kosza na 75:77, a po chwili Spójnia przechwyciła piłkę, ale równie szybko ją straciła. Po kolejnym przechwycie – za trzy rzucał Devon Daniels, ale spudłował.

Minutę przed końcem Tervell Beck trafił za dwa i goście powiększyli przewagę. Potrzebna była trójka, ale spudłowali Simons oraz Gruszecki, a rywale zaczęli trafiać po rzutach osobistych i zapewnili sobie wygraną.

PGE Spójnia Stargard – KB Peja 79:83
Kwarty: 19:26, 22:14, 21:16, 17:27.
Spójnia: Devon Daniels 21 (1x3), Stephen Brown 21 (2), Wesley Gordon 6, Aleksandar Langović 4, Adam Brenk 2 – Ben Simons 20 (3), Karol Gruszecki 3 (1), Sebastian Kowalczyk 2, Damian Krużyński 0.
KB: Justin Davis 18 (1), Jay Jay Chandler 14, Malcolm Armstead 11 (1), Urald King 10, Jacob Calloway 5 - Tervell Beck 21, Arian Callakaj 2, Aaron Cook 2, Meriton Ismaili 0.