Drugi rekord świata wrocławianek z Juvenii Wrocław w...

Drugi rekord świata wrocławianek z Juvenii Wrocław w Australii

Jakub Guder

Gazeta Wrocławska

Aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

Drugi rekord świata wrocławianek z Juvenii Wrocław w Australii

©fot. Facebook - Alicja Tchórz

Z kolejnym rekordem świata pływaczki Juvenii Wrocław zakończyły udział w mistrzostwach świata w ratownictwie wodnym, które toczą się w australijskiej Adelajdzie.
Drugi rekord świata wrocławianek z Juvenii Wrocław w Australii

©fot. Facebook - Alicja Tchórz

Pierwszą częścią zawodów była rywalizacja 24 najlepszych reprezentacji narodowych z całego świata. W tej elicie znalazły się także Polki. Naszą żeńską sztafetę tworzyła czwórka z Juvenii Wrocław. Teraz w Adelajdzie o medale walczą kluby z całego świata, więc nasze dziewczyny mogły wystartować w takim samym składzie jak kilka dni wcześniej.

To się opłaciło - Klaudia Naziębło, Dominika Sztandera, Kornelia Fiedkiewicz i Alicja Tchórz (trener Grzegorz Widanka) zdobyły złoty medal w sztafecie 5x50 m z pasem.
Czas 1:37.47 to nowy rekord świata. Kilka dni wcześniej ta sama ekipa - ale reprezentując Polskę - poprawiła rekord globu na 4x50 m z przeszkodami. W tej samej konkurencji udało się zdobyć klubowe złoto, ale wynik był już trochę gorszy, niż w rekordowym starcie.

Wcześniej wrocławskiej drużynie mieszanej nie udało się awansować do finału sztafety mieszanej. Zajęła dziewiąte miejsce - zabrakło ledwie 0.21 sekundy. Dwa brązowe medale zdobyli za to nasi panowie. Wcześniej brąz indywidualnie dorzuciła do naszego dorobku Alicja Tchórz. Przypomnijmy, że Ala na co dzień uprawia pływanie w olimpijskim wydaniu. Jest medalistą mistrzostw Europy na krótkim basenie, a ratownictwem zaraziła się przed The World Games 2017 - Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich, które organizował Wrocław. Wówczas indywidualnie wywalczyła tam srebrny medal. Okazało się, że trening ratowników jest efektywny, a do tego urozmaica czasem monotonne treningi pływaków. Tak narodził się pomysł, by na 100-letnie odzyskania niepodległości pobić rekord świata na ratowniczych mistrzostwach świata.

Dla naszych reprezentantów to już koniec startów w Australii. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek i zwiedzanie.
Mistrzostwa świata w ratownictwie wodnym, które organizuje australijskie miasto Adelajda, to duży festiwal, trwający dwa tygodnie. W programie są nie tylko zawody sportowe, ale też spotkania, wykłady i warsztaty.

Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
aaa

aaa (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Po co takie zdjęcie bez głowy wklejają? Troche mało profesjonalne, heh

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Waszym zdaniem

Kto zostanie siatkarskim mistrzem Polski 2018/19?