Drugie podium Justyny Kowalczyk w Finlandii

Andrzej Stanowski
Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk Pawel Relikowski / Polska Press
BIEGI NARCIARSKIE. Justyna Kowalczyk znowu stanęła na podium, w zawodach FIS Cup w fińskim Olos zajęła trzecie miejsce w biegu na 4,3 kilometra stylem klasycznym.

Zawody miały niezła obsadę, startowało sporo zawodniczek z Pucharu Świata. Prym wiodła Finka Krista Parmakoski, druga w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z minionego sezonu. Kowalczyk cały czas biegła w czołówce, na mecie była trzecia, przegrała z Finką o 24 sekundy. Dzień wcześniej w sprincie stylem klasycznym Polka też była trzecia.

W niedzielę Justyna Kowalczyk ma pobiec na 10 kilometrów stylem dowolnym. W Finlandii Polka przygotowuje się do pierwszego startu w Pucharze Świata w fińskim Kuusamo (24–26 listopada).

Sportowy24.pl w Małopolsce

Materiał oryginalny: Drugie podium Justyny Kowalczyk w Finlandii - Dziennik Polski