Dużym zainteresowaniem cieszy się poniedziałkowy mecz Korony Kielce ze Śląskiem Wrocław. Ponad 10 tysięcy kibiców ma wejściówki na spotkanie

Dorota Kułaga
Kilkanaście tysięcy kibiców powinno obejrzeć mecz Korony ze Śląskiem
Kilkanaście tysięcy kibiców powinno obejrzeć mecz Korony ze Śląskiem Kamil Bielaszewski
Zanosi się na wysoką frekwencję na Suzuki Arenie na inauguracyjnym meczu Korony Kielce w PKO Ekstraklasie w sezonie 2023/2024. W poniedziałek, 24 lipca, o godzinie 19 podopieczni trenera Kamila Kuzery rozpoczną spotkanie ze Śląskiem Wrocław. Do tej pory sprzedano już ponad 10 tysięcy wejściówek - biletów razem z karnetami.

Duże zainteresowanie meczem Korony Kielce ze Śląskiem Wrocław

W poniedziałek rano sprzedanych już było ponad 10 tysięcy biletów, łącznie z karnetami. Na inauguracyjnym meczu sezonu 2023/2024 w Kielcach będzie wysoka frekwencja.

Z powodu kontuzji nie zagra Dawid Błanik, do pełni formy po urazie wraca też Bartosz Kwiecień. Pozostali zawodnicy są do dyspozycji sztabu szkoleniowego. W tym gronie jest Kacper Kucharczyk, który w połowie lipca podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt w Koronie. W piątek został zgłoszony do rozgrywek PKO BP Ekstraklasy w sezonie 2023/2024. Ma szansę na debiut na najwyższym szczeblu rozgrywek. On i Miłosz Strzeboński wydają się mieć teraz najwięcej szans na grę jako młodzieżowcy, ponieważ Igor Kośmicki ma zostać wypożyczony do innego klubu na rundę jesienną, żeby tam się ogrywać i zdobywać cenne doświadczenie.

Arbitrem głównym poniedziałkowego spotkania będzie Damian Kos z Wejherowa. W sezonie 2022/2023 Damian Kos poprowadził 18 meczów PKO BP Ekstraklasy, z czego jeden z udziałem Koroniarzy (Korona - Piast 1:1). Sędziami asystentami będą Jakub Winkler i Dariusz Bohonos, arbitrem technicznym Karol Wójcik. W wozie VAR zasiądą Piotr Urban oraz Paweł Sokolnicki.

- Śląsk jest lepiej zorganizowany, niż w zeszłym sezonie. O każdym klubie można mówić z perspektywy zamieszania czy transferów, ale znam trenera Jacka Magierę i wiem, że jego zespół będzie lepszy w tym sezonie

- powiedział Kamil Kuzera, szkoleniowiec Korony.

- Nie ma co porównywać okresu przygotowawczego, do ostatniego półrocznego okresu, kiedy co tydzień graliśmy o życie. W tym sezonie chcemy utrzymać się jak najszybciej. To jest nasz cel - mówił Jakub Łukowski, pomocnik Korony. Na 5 ostatnich spotkań pomiędzy tymi zespołami, Korona wygrywała trzykrotnie, jeden mecz zakończył się zwycięstwem wrocławian a raz padł remis.

W przerwie spotkania włodarze klubu uhonorują Jacka Kiełba, który zakończył piłkarską karierę i został dołączony do sztabu szkoleniowego Kamila Kuzery. Dlatego klub prosi kibiców, żeby w przerwie zostali na swoich miejscach.