Dwie asysty Sebastiana Szymańskiego zapewniły Fenerbahce zwycięstwo przeciwko NK Maribor w III rundzie eliminacji Ligi Konferencji

Jakub Jabłoński
Twitter/Fenerbahce
Sebastian Szymański spotkanie z NK Maribor w III rundzie eliminacji Ligi Konferencji rozpoczął na ławce. Wszedł równo po zmianie stron i dwiema asystami znacznie przybliżył Fenerbahce do zwycięstwa. Ostatecznie turecka drużyna wygrała 3:1 i będzie przystępować do rewanżu z zaliczką. Spotkanie rewanżowe za tydzień o godz. 20:15 w Słowenii.

Wejście smoka Szymańskiego i Fenerbahce wygrywa

Sebastian Szymański wszedł w 46. minucie, tuż po zmianie stron. Od tego czasu starał napędzać się akcje tureckiego zespołu. W konsekwencji asystował przy otwierającej bramce dla Fenerbahce autorstwa Rodrigo Becao w 58. minucie.

Cztery minuty później miał również udział przy drugim golu dla drużyny ze Stambułu. Asystował tym razem przy trafieniu - Irfana Cana Kahveciego.

Kolejny znakomity mecz Polaka

Przypomnijmy, że Szymański w poprzedniej rundzie eliminacji przeciwko mołdawskiemu Zimbru Kiszyniów strzelił premierową bramkę dla nowego zespołu. Polak wybiegł w tamtym spotkaniu w podstawowym składzie i w 63. minucie odwdzięczył się trenerowi najlepiej jak się da - czyli zdobyciem gola, po asyście Edina Dżeko.

Emocje do samego końca

Ostatecznie jego Fenerbahce z NK Maribor wygrało 3:1, choć w 72. minucie goście za sprawa Marka Strajnara zdołali zdobyć bramkę kontaktową. I do samego końca próbowali naciskać na turecki zespół. W samej końcówce drużyna ze Stambułu dostała rzut karny, do którego podszedł Dusan Tadić i zimną krwią ustanowił wynik spotkania.

Rewanż za tydzień 17 sierpnia w Mariborze o godz. 20:15.