Dziewczęta z Szóstki Inowrocław wygrały w finale turnieju o Puchar Tymbarku

Maciej Drabikowski
Piłkarki inowrocławskiej Szóstki z dumą prezentują efektowne trofeum, które zdobyły w Warszawie. Nadesłane
UKS Szóstka Inowrocław triumfowała w Warszawie w wielkim finale turnieju "Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku w kategorii dziewcząt do lat 10.

W finałowym turnieju startowało po 16 najlepszych zespołów w kilku kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców. Inowrocław reprezentowały podopieczne Marcina Kozłowskiego. Piłkarki Szóstki spisały się znakomicie. We wspaniałych stylu sięgnęły po mistrzostwo Polski.

W meczach grupowych, które rozegrane zostały na obiektach Legii Warszawa, nasze zawodniczki pokonały UKS Łomżyczka Łomża 5:0 (bramki: Oliwia Jendrasiak 2, Mia Łasińska 2, Zuzanna Bielicka) i LUKS Sobolik Sobolów 8:2 (Jendrasiak 4, Julita Lipińska 3, Oliwia Niewiadomska) oraz uległy UKS SMS Łódź 1:3 (Lipińska).

Z drugiego miejsca awansowały do dalszych gier. W ćwierćfinale wygrały z Ząbkovię Ząbki 1:0 (Bielicka).

- Stawką meczu ze Stilonem Gorzów Wielkopolski był awans do finału i możliwość zagrania na Stadionie Narodowym - mówi trener Kozłowski.

Po niezwykle emocjonującym meczu inowrocławianki zwyciężyły 2:1 po golach Lipińskiej i Oliwii Niewiadomskiej. Piękny sen drużyny Szóstki trwał dalej. Na Stadionie Narodowym Szóstka w finale pokonała Beniaminka Krosno 3:1 (Jendrasiak 2, Bielicka).
Aleksandra Jankowska została wybrana najlepszą bramkarką turnieju. Puchar i medale naszym zawodniczkom wręczył Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

W nagrodę piłkarki Szóstki pojadą do Gdańska na mecz Polska - Holandia, gdzie jest zaplanowane specjalne spotkanie z reprezentacją naszego kraju. Podczas trwania turnieju inowrocławianki bawiły się podczas koncertu Margaret. Były też obserwowane przez trenerów młodzieżowych reprezentacji Polski. Miały również możliwość obejrzenia finałowego meczu Pucharu Polski, w którym Legia Warszawa wygrała z Lechem Poznań 1:0.