Dziewięć medali zapaśników Olimpijczyka Radom na mistrzostwach Polski młodzieżowców

Michał Nowak
Zapaśnicy Olimpijczyka Radom podczas mistrzostw Polski młodzieżowców w Poznaniu zdobyli aż dziewięć medali. Olimpijczyk Radom
Sukcesem okazał się wyjazd zapaśników Olimpijczyka Radom do Poznania, gdzie odbyły się mistrzostwa Polski młodzieżowców w stylu klasycznym. Dziesięcioosobowa reprezentacja radomskiego klubu zdobyła aż dziewięć medali i wygrała klasyfikację drużynową. W zawodach, w których udział wzięło 63 zawodników, radomianie zdeklasowali konkurencję.

Podopieczni trenerów Zdzisława Kolanka i Włodzimierza Zawadzkiego zdominowali kategorię wagową do 59 kilogramów, gdzie złoty medal zdobył Krystian Szymczyk, srebrny Przemysław Piątek, a brązowy Grzegorz Rutkowski. Wewnętrzny finał jednak nie doszedł do skutku ze względu na uraz Piątka. Szkoleniowcy nie chcieli ryzykować zdrowia zawodnika, który za miesiąc ma wziąć udział w mistrzostwach świata młodzieżowców.

- We wcześniejszej walce Przemek doznał urazu żeber i nie chcieliśmy ryzykować poważniejszej kontuzji - wyjaśnia trener Zdzisław Kolanek.

W kategorii do 66 kilogramów w finale zmierzyli się Mateusz Nowak oraz Konrad Kośla. Nieznacznie lepszy okazał się ten pierwszy, który zdobył tytuł mistrzowski. Kośli pozostał więc srebrny medal.

Damian Janek stanął natomiast na najniższym stopniu podium w kategorii wagowej do 85 kilogramów.

Brązowy medal zdobył również Aleksander Kroczak, który wystartował w kategorii wagowej do 98 kilogramów. Warto zaznaczyć, że zawodnik ten tydzień wcześniej zdobył złoty medal w mistrzostwach Polski młodzieżowców w stylu wolnym.

Ostatnie dwa medale w Poznaniu zapaśnicy Olimpijczyka zdobyli w kategorii do 130 kilogramów, gdzie najlepszy był Rafał Płowiec, który w finale pokonał Bartosza Dorosza z MLKS Agros Żary. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast Mateusz Kareciński.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z występu w Poznaniu - podkreśla szkoleniowiec.

Spośród dziesięciu zawodników Olimpijczyka startujących w Poznaniu, medalu nie zdobył tylko Mateusz Jung, który w kategorii wagowej do 98 kilogramów zajął ósmą lokatę.

- W ostatnim czasie narzekał trochę na kontuzje. Zabrakło nieco wytrzymałości fizycznej - dodaje trener Kolanek.

Radomianie zdeklasowali konkurencję w klasyfikacji drużynowej zdobywając 188 punktów. Drugi KS Sobieski Poznań zdobył 89 „oczek”, a trzeci KS AZS-AWF Warszawa 73.

Tymczasem już w poniedziałek, 30 października, w hali sportowej Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu w ramach PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej. Początek o godzinie 18, a rywalem będzie WZS WKS Grunwald-KS Sobieski Poznań.

Wcześniej, w weekend obędzie się natomiast drugi rzut ligi zapaśniczej dzieci i młodzików.

Materiał oryginalny: Dziewięć medali zapaśników Olimpijczyka Radom na mistrzostwach Polski młodzieżowców - Echo Dnia Radomskie